Grjazins pārspēj Rovanperu ERC posmā Liepājā

Latviju pārstāvošie ārvalstu piloti Nikolajs Grjazins un Kalle Rovanpera izcīnījuši pirmās divas vietas Eiropas rallija čempionāta posmā “Rally Liepāja”, kamēr labākie no latviešiem ar sesto rezultātu absolūtajā ieskaitē un pirmo savā klasē bija Reinis Nitišs un Māris Neikšāns.

Sacensību otrajā dienā bija jāaizvada vēl seši ātrumposmi Liepājas apkaimes ceļos. Tā kā pēdējās dienas Latviju skārušas pamatīgas lietavas un arī naktī tās turpinājās, vairākus ātrumposmus atkal nācās saīsināt.

Krievu pilots Nikolajs Grjazins (“Škoda Fabia R5”) dienu uzsāka 18 sekundes priekšā somam Kallem Rovanperam (“Ford Fiesta R5”). Finišā viņus šķīr aptuveni tikpat liels atstatums.

Pirmajos divos dienas ātrumposmos ātrākais bija Rovanpera, kuram izdevās samazināt deficītu līdz 10 sekundēm, taču Grjazins atkal bija ātrākais sacensību desmitajā dopā, atgūstot 17 sekunžu pārsvaru pār konkurentu.

Pēcpusdienu ar ātrāko rezultātu sāka polis Kajetans Kajetanovičs (“Ford Fiesta R5”), kurš tobrīd jau bija nodrošinājis 2017. gada Eiropas čempiona titulu, taču drīz ātrumposmu atcēla. Sacensības aizēnoja traģēdija, kad netālu no 11. ātrumposma finiša nogāzās skatītājus pārvadājošs helikopters. Neoficiāli zināms, ka pilots gājis bojā, bet pārējie trīs cilvēki, kas atradās helikopterā, guvuši traumas.

Noslēdzošajos divos ātrumposmos uzvarēja Grjazins, līdz ar to latviešu vienības “Sports Racing Technologies” pilots kopā ar stūrmani Jaroslavu Fjodorovu kļuva par “Rally Liepāja” absolūtās ieskaites uzvarētājiem. Rovanpera pie “M-Sport” rūpnīcā sagatavotas mašīnas stūres debitēja ar otro rezultātu, zaudējot 18 sekundes, kamēr trešajā pozīcijā ierindojās polis Lukašs Habajs (“Ford Fiesta R5”), jo Kajetanovičs, kurš pirms tam bija trešais, izstājās servisa parkā. No uzvarētāja Grjazina Habajs atpalika gandrīz trīs minūtes.

Jau dienas pirmajā ātrumposmā avarēja Jānis Vorobjovs un Ivo Pūķis (“Mitsubishi Lancer Evo X”), kuri pirms tam ieņēma septīto vietu absolūtajā ieskaitē un bija pārliecinoši līderi ERC2 klasē. Par šīs klases uzvarētājiem kļuva rallijkrosa braucējs Reinis Nitišs ar stūrmani Māri Neikšānu (“Mitsubishi Lancer Evo IX”), kuri absolūtajā vērtējumā ar sesto vietu bija ātrākie no latviešiem.