Grjazins līderis Liepājas rallijā, Lukjaņuks un Magalešs avarē

07/10/2017 |

Foto: Dace Janova, 4rati.lv

Eiropas rallija čempionāta noslēdzošā posma “Rally Liepāja” ietvaros Kurzemes ceļos šodien aizvadīta sacensību pirmā diena. Līderis ir Nikolajs Grjazins ar “Škoda Fabia R5”.

Latviešu vienības “Sports Racing Technologies” pilots Grjazins sasniedza ātrāko rezultātu pirmajā ātrumposmā, bet nākamajos divos labākais bija Aleksejs Lukjaņuks (“Ford Fiesta R5”), kurš līdz ar to izvirzījās rallija vadībā.

Pēc servisa parka sekoja divi ātrumposmi. Grjazins bija ātrākais ceturtajā dopā, bet aizvien bija otrajā pozīcijā. Piektajā ātrumposmā Lukjaņuka auto piemeklēja tehniskas problēmas un tika zaudēts daudz laika, Grjazins atkal bija ātrākais un pārņēma vadību rallija kopvērtējumā.

Piektajā ātrumposmā kūleni uzmeta Mārtiņa Seska un Andra Mālnieka duets (“Peugeot 208 R2”), kas pirms tam ieņēma otro pozīciju “ERC Junior U27” klasē. Viņi ceļu turpināja, zaudējot gandrīz minūti un atkrita uz ceturto vietu.

Diena noslēdzās ar diviem Liepājas pilsētas ātrumposmiem, kas notika slapjā trasē. Lukjaņuks pēc servisa parka apmeklējuma bija atgriezies trasē, bet piedzīvoja avāriju, pat nobloķējot trasi. Tāpat avarēja arī titula pretendents Bruno Magalešs (“Škoda Fabia R5”), kurš pirms tam ieņēma astoto pozīciju – arī viņš nobloķēja trasi, kā rezultātā ātrumposmus atcēla.

Līdz ar to pēc sacīkšu pirmo dienu kā līderis noslēdzis krievu pilots Nikolajs Grjazins, kuram tieši šodien ir dzimšanas diena, savukārt otrajā vietā pirms svētdienas notikumiem ierindojas soms Kalle Rovanpera, kurš pirmo reizi startē ar “M-Sport” rūpnīcā sagatavotu “Ford Fiesta R5”. Abi šie piloti pašlaik startē zem Latvijas karoga, jo brauc ar LAF izsniegtām licencēm.

Trešais šobrīd Kajetans Kajetanovičs (“Ford Fiesta R5”), kurš pēc Magaleša avārijas nodrošinājis 2017. gada Eiropas čempiona titulu.

ERC2 klasē līderi ar ievērojamu pārsvaru ir Jānis Vorobjovs un Ivo Pūķis (“Mitsubishi Lancer Evo X”), kamēr otro vietu ieņem Reinis Nitišs (“Mitsubishi Lancer Evo IX”).

“Rally Liepāja” rezultāti pēc pirmās dienas:

Vieta Valsts Pilots Auto Rezultāts
1 LVA Nikolajs Grjazins Škoda Fabia R5 34:19.6
2 LVA Kalle Rovanpera Ford Fiesta R5 +18.3
3 POL Kajetans Kajetanovičs Ford Fiesta R5 +59.3
4 POL Lukašs Habajs Ford Fiesta R5 +1:18.6
5 ESP Hosē Lopess Peugeot 208 T16 +1:25.6
6 ESP Hosē Svaress Peugeot 208 T16 +1:28.5
7 LVA Jānis Vorobjovs Mitsubishi Lancer Evo X +1:32.1
8 DEU Princis Alberts no Turnu un Taksisu dzimtas Škoda Fabia R5 +2:45.7
9 LVA Reinis Nitišs Mitsubishi Lancer Evo IX +3:12.3
10 RUS Sergejs Remeņņiks Mitsubishi Lancer Evo X +3:57.3
Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool