Grjazinam smaga avārija Polijā, uzvaru ERC posmā izcīna Bufjē

Ar franču sportista Braiena Bufjē uzvaru noslēdzies notikumiem bagātais Eiropas rallija čempionāta (ERC) piektais posms “Rally Rzeszow 2017”, kas piektdien un sestdien notika Polijā. Vadību kopvērtējumā tikmēr pārņēmis Kajetans Kajetanovičs, bet smagu avāriju piedzīvoja Latviju pārstāvošais Nikolajs Grjazins.

Jau vēstījām, ka pēc pirmajā dienā veiktajiem pieciem ātrumposmiem šajās asfalta sacensībās Bufjē jau bija vadībā, otro vietu ieņēma Kajetanovičs (abi startēja ar “Ford Fiesta R5” automobiļiem), kamēr trešajā vietā atradās latviešu komandas “Sports Racing Technologies” pilota Grjazina ekipāža (“Škoda Fabia R5”). Jāpiemin, ka “ERC Junior U28” vērtējumā Grjazins bija vadībā.

Sestdien tika veikti vēl seši ātrumposmi, bet jau pirmajā no tiem Grjazins piedzīvoja smagu avāriju, kūleņoja un no rallija izstājās. Tajā pašā ātrumposmā neveiksme piemeklēja WRC pilotu Madsu Ostbergu (“Ford Fiesta R5”), kurš dienu sāka 38 sekundes aiz līdera, ieņemot sesto vietu – viņam plīsa riepa.

Četros no sešiem ātrumposmiem sestdien ātrākais bija Bufjē, kurš gan neaizvada pilnu Eiropas čempionāta sezonu, un kļuva par “Rally Rzeszow 2017” uzvarētāju. Finišā mājinieks Kajetanovičs viņam zaudēja 38 sekundes, kamēr trešo vietu guva “ERC Junior U28” klases uzvarētājs Marijans Grībels no Vācijas (“Škoda Fabia R5”).

Tā kā tikai devītais finišēja līdzšinējais Eiropas čempionāta līderis Bruno Magalešs, tagad uz pirmo pozīciju kopvērtējumā pakāpies Kajetanovičs.

Latviešu komandas PROSPEED pilots Sergejs Remeņņiks (“Mitsubishi Lancer Evo X”), kurš startē ERC2 klasē, jau pirmajā ātrumposmā avarēja, bet atgriezās trasē un finišēja, par spīti problēmām ar degvielas padevi.

Sezona turpināsies ar “Barum Czech Rally Zlin”, kas no 25. līdz 27. augustam notiks Čehijā. Arī tas būs asfalta posms.