F1 pilotam Botasam pirmais starta numurs Lapzemes rallijā

24/01/2019 |

Foto: valtteribottas.com

Šīs nedēļas nogalē Somijā, aiz Polārā loka norisināsies tradicionālais ziemas rallijs “Arctic Lapland Rally”, kas atkal pulcēs prāvu dalībnieku skaitu. Ar pirmo numuru sacīkstēs startēs pazīstamais F1 pilots Valteri Botass, kuram šī būs debija rallijā.

Botasa ikdienas nodarbošanās ir startēšana “Formula 1” čempionātā, kur sportists pārstāv šī brīža ātrāko komandu “Mercedes”. Rallija sacīkstēs Botasu redzēsim pirmo reizi, un viņš startēs ar “Ford Fiesta WRC” sacīkšu auto. Stūrmaņa krēslā sēdīsies pieredzējušais Timo Rautiainens, kurš ilgus gadus startējis kopā ar Markusu Gronholmu, arī divreiz triumfējot pasaules čempionāta kopvērtējumā.

Ar WRC mašīnām Lapzemē startēs arī dažas citas ekipāžas, taču tie būs daudz vecāki modeļi, tādēļ Botasam ticis pirmais starta numurs. Uz starta stāsies arī tādas vietējās rallija zvaigznes kā Emils Lindholms (“Volkswagen Polo GTI R5”), Tēmu Asunmā (“Škoda Fabia R5”), Juha Salo (“Škoda Fabia R5”), Jari Ketomā (“Ford Fiesta R5”) un citi.

Pērn šajās sacīkstēs uzvarēja soms Ēriks Pietarinens ar “Škoda Fabia R5”, kurš šogad uz starta neizies. Viņš startēs WRC2 pasaules rallija čempionātā “Škoda Motorsport” rūpnīcas komandas sastāvā.

Zīmīgi, ka debiju rallija disciplīnā “Arctic Lapland Rally” piedzīvos ne vien Botass, bet arī Niklass Gronholms, kurš līdz šim startējis pasaules rallijkrosa čempionātā. Markusa Gronholma dēls uz starta izies ar “Škoda Fabia R5”, un viņam piešķirts desmitais numurs. Pagaidām soms tikai izmēģinās spēkus rallijā, pamatā turpinot startēt rallijkrosā.

No vairāk nekā 100 ekipāžām, kas pieteiktas dalībai rallijā, tikai 16 startēs ārvalstu piloti. Starp viņiem būs Martins Samsons, kurš brauks kopā ar stūrmani Ervinu Snitku. Lietuviešu rīcībā “Subaru Impreza GDB”.

“Arctic Lapland Rally 2019” būs Somijas rallija čempionāta pirmais posms. Pirmie pieci ātrumposmi norisināsies piektdien, 25. janvārī, bet vēl pieci tiks aizvadīti sestdien, 26. janvārī.

Šosezon Somijas čempionātā plānoti septiņi posmi, kas allaž izcēlušies ar ātriem ceļiem un daudzām ekipāžām.

“Arctic Lapland Rally 2019” dalībnieki >>

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool