Evanss izcīna pirmo uzvaru, Ožjē – pieckārtējs WRC čempions

Aizvadītās nedēļas nogalē norisinājās Velsas rallijs, kur pirmo uzvaru karjerā izcīnīja brits Elfins Evanss, kamēr piekto pasaules čempiona titulu karjerā nodrošināja Sebastjēns Ožjē.

Ar “Ford Fiesta WRC ’17” sacīkšu auto startējošais Evanss vadībā nonāca jau piektdien, kad dienas izskaņā, pēc veiktiem septiņiem ātrumposmiem tuvāko sekotāju apsteidza par 24 sekundēm. Tobrīd otrais bija Ots Tanaks, bet trešais – vēl topošais čempions Ožjē.

Sestdien notika deviņi ātrumposmi, pēc kuriem Tanaks atkrita uz sesto vietu, bet Evanss saglabāja līderpozīciju, tobrīd apsteidzot Ožjē jau par 53 sekundēm. Pussekundi tālāk sekoja Tjerī Noivils ar “Hyundai i20 Coupe WRC”, kurš teorētiski vēl arī pretendēja uz 2017. gada titulu.

Svētdien veikto piecu ātrumposmu laikā Evanss noturējās vadībā, kamēr otro vietu izcīnīja Noivils, zaudējot 37 sekundes. Ožjē sacīkstes pabeidza trešais, uzvarētājam zaudēja 45 sekundes, taču kļuva par 2017. gada pasaules rallija čempionu.

Franču pilotam tas ir piektais tituls karjerā, un tagad viņš ir otrais panākumiem bagātākais čempions vēsturē, atpaliekot tikai no leģendārā Sebastjēna Lēba, kura kontā deviņi WRC tituli.

WRC2 klasē Velsas rallijā uzvarēja “Škoda” pilots Pontuss Tidemands, kamēr 12. vietā ierindojās latviešu komandas “Sports Racing Technologies” pilots Rauls Jētss.