Daudzo avāriju dēļ “Citroen” lauž līgumu ar Krisu Mīki

25/05/2018 |

Foto: krismeeke.com

Daudzo šogad piedzīvoto avāriju dēļ “Citroen” rallija komanda lauzusi līgumu ar britu pilota Krisa Mīkes ekipāžu. Iespējams, drīzumā tiks nosaukts viņa aizvietotājs.

Īpaši smagu avāriju Mīke piedzīvoja nesen notikušajā Portugāles rallijā, taču “C3 WRC” mašīnas augstie drošības standarti pasargāja viņu un stūrmani no traumām, lai gan gan spēkrats bija lielā mērā iznīcināts.

Drīz pēc tam “Citroen” komandas vadība pieņēma lēmumu neļaut Mīkem piedalīties šīs sezonas atlikušajos pasaules rallija čempionāta posmā, skaidrojot to ar drošības apsvērumiem.

“Lēmums nebija viegls, jo tas ietekmē gan pilotu, gan stūrmani, taču varam to pamatot ar drošību, par ko es, kā komandas vadītājs, atbildu,” skaidro vienības šefs Pjērs Budars.

“Citroen” marku Mīke pārstāvējis kopš 2013. gada, šajā laikā gūstot piecas uzvaras. Pērn viņš triumfēja divos WRC posmos, taču bieži izstājās, sezonu pabeidzot vien septītajā pozīcijā. Arī citās sezonās stabilitātes trūkums liedzis sasniegt vairāk – augstākais rezultāts sportistam ir izcīnītā piektā vieta 2015. gada čempionātā.

Šogad sniegums kopumā nav uzlabojies, Mīke nav spējis izmantot savu labo ātrumu, lai biežāk sasniegtu augstus rezultātus, bet pēc bīstamās avārijas Portugālē “Citroen” komandas vadībai pacietības mērs bijis pilns.

Šobrīd nav zināms, vai “Citroen” sastāvam pievienosies kāds jauns pilots, bet nākamajā posmā Sardīnijā komandā startēs Andreass Mikelsens un Madss Ostbergs. Tāpat vienu posmu šogad vēl plānojis veikt Sebastjēns Lēbs.

Izmantotie resursi:
www.motorsport.com

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool