“Citroen” aptur WRC programmu un pie tā vaino Ožjē

21/11/2019 |

Foto: Citroen Racing

“Citroen” rūpnīcas komanda paziņojusi, ka vairs nestartēs pasaules rallija čempionātā (WRC), jo vienību izlēmis pamest tās pilots Sebastjēns Ožjē, kurš pievienosies “Toyota” vienībai.

Pirms vairākām dienām tika oficiāli paziņots, ka “Citroen” vēl aizvadīs nākamās divas sezonas, bet 2022. gadā, kad tiks ieviestas hibrīdtehnoloģijas, vairs nestartēs. Tagad vienība pavēstījusi, ka aizvadītā sezona bijusi tās pēdējā un WRC sacīkstēs tā nebūs redzama jau nākamgad.

Šāds lēmums pieņemts pēc tam, kad neveiksmīgi noslēgušās sarunas ar vienības pilotu Sebastjēnu Ožjē, kurš gadu pirms līguma termiņa beigām nolēmis to lauzt, lai pievienotos “Toyota” nometnei.

“Citroen Racing” paziņojumā teikts: “Pieņemts lēmums pārtraukt “Citroen” WRC programmu jau 2020. gadā, jo uz nākamo sezonu nav pieejami pirmās klases piloti.”

“Citroen” galvenā izpilddirektore Linda Džeksone apstiprina, ka lēmuma iemesls bijusi Ožjē aiziešana no komandas: “Mūsu lēmums pamest čempionātu jau šogad tika pieņemts pēc tam, kad Sebastjēns Ožjē izlēma aiziet no “Citroen”. Mēs nevēlējāmies šādu situāciju un neredzam iespēju aizvadīt 2020. gada sezonu bez Sebastjēna.”

“Citroen” ne pirmo reizi negaidīti pamet WRC čempionātu. Jau 1986. gadā, kad komanda startēja ar neveiksmīgo “BX 4TC” modeli, tā neaizvadīja pat vienu pilnu sezonu. Nesenākā vēsturē Versaļā bāzētā rūpnīca no čempionāta aizgāja 2005. un 2016. gadā, abas reizes atgriežoties pēc neilga pārtraukuma.

Paziņojums par Ožjē līgumu ar “Toyota” esot gaidāms pirmdien, kad tiks pavēstīts arī par komandas noslēgtajiem līgumiem ar Elfinu Evansu un Kalli Rovanperu.

Izmantotie resursi:
www.autosport.com

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool