“Citroen” apsver iespēju aiziet no WRC jau nākamgad

06/03/2019 |

Foto: Citroën Racing

“Citroen” rallija komanda gatavojas aiziet no pasaules čempionāta jau pēc 2020. gada sezonas, ja vien tehniskajos noteikumos netiks noteikts, ka arī šajā autosporta disciplīnā jāpāriet uz elektrības izmantošanu.

Franču autoražotājam “Citroen” ir krāšņa un panākumiem bagāta vēsture pasaules rallija čempionāta sacīkstēs, ieskaitot kopā ar Sebastjēnu Lēbu izcīnītos deviņus titulus. Arī šogad Montekarlo rallijā komanda uzvarēja, pirmo vietu izcīnot nesen nolīgtajam Sebastjēnam Ožjē, kurš vienību pārstāvēja arī pirms vairākiem gadiem, kad vēl tikai uzsāka karjeru WRC klasē.

Ženēvas auto izstādes laikā, sarunā ar mediju “Auto Express”, “Citroen” vadītāja Linda Džeksone atzina, ka tiks apsvērta komandas dalība pasaules rallija čempionātā. Iemesls – “Citroen” vēlas, lai sacīkšu mašīnās tiktu izmantotas vismaz hibrīdtehnoloģijas, ko tādā veidā var attīstīt un pēc tam izmantot ielas spēkratu ražošanā.

Jautāta, vai komanda apsvērs iespēju aiziet, ja elektrifikācija nenotiks, Džeksone saka: “Domāju, ka atbilde ir “jā”, jo viss ir mainījies un es neredzu veidu, kā autoražotājs varētu atbalstīt kaut ko, kas nekādā veidā neatspoguļojas sabiedrībā. Ja runājam par 2021. vai 2022. gadu, mēs smagi strādājam, lai izpildītu prasības, kas attiecas uz CO2 izmešiem ielas automobiļiem, kā arī panāktu, ka daļa no saražotajiem auto darbina elektrība.”

Iepriekš notikušajās diskusijās it kā panākta vienošanās, ka elektrifikācijas process pamazām sāksies jau 2020. gadā, taču šobrīd tas vēl oficiāli nav apstiprināts. Tāpat arī nav skaidrs, kādas mašīnas nākotnē startēs rallijā – pilnībā darbināmas ar elektrību vai arī tikai aprīkotas ar hibrīddehnoloģijām.

Izmantotie resursi:
www.autoexpress.co.uk

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool