Cik nopelna WRC piloti?

09/11/2017 |

Foto: wrc.com

Šī brīža vislabāk pelnošais pilots pasaules rallija čempionātā ir Sebastjēns Ožjē, kamēr šajā rādītājā aiz viņa atrodas Tjerī noivils un Ots Tanaks, ziņo sporta medijs “TSM Sportz”.

Atsaucoties uz sev uzticamiem avotiem, “TSM Sportz” raksta, ka “M-Sport” komandas pilota, pieckārtējā pasaules čempiona Sebastjēna Ožjē alga sastāda 3.5 miljonus ASV dolāru (USD). Augot panākumiem, arī atalgojums Ožjē ir kļuvis lielāks, salīdzinot ar samaksu, ko francūzis saņēma vēl pirms dažiem gadiem.

Otrais pelnošākais WRC pilots ir Tjerī Noivils no “Hyundai” vienības, kurš kopā ar bonusiem saņem 2.75 miljonus USD gadā, kamēr igauņu sportista Ota Tanaka alga ir 2 miljoni USD. Kā zināms, Tanaks pārstāv “M-Sport” komandu, bet nākamgad pāries uz “Toyota”.

Apmaksātākais no “Citroen” pilotiem šobrīd ir Kreigs Brīns, kurš par viena gada darbu algā saņem pusotru miljonu dolāru. Savukārt pa vienam miljonam nopelna Jari-Mati Latvala (“Toyota”), Elfins Evanss (“M-Sport”), kā arī Andreass Mikelsens, kurš pērn startēja “Volkswagen” sastāvā, bet  šogad iemēģināja laimi “Citroen” komandā, pirms noslēdza līgumu ar “Hyundai” rūpnīcu.

Pārējo pilotu algas ir mazākas par miljonu, taču jāņem vērā, ka pilnīgi precīzas summas noskaidrot ir grūti, jo katram no viņiem līgumā var būt ietverti punkti par bonusiem, līdz ar to atalgojums var būt atkarīgs arī no konkrētajā sezonā sasniegtajiem rezultātiem.

WRC pilotu algas

Alga (USD) Pilots Komanda
3.5 miljoni Sebastjēns Ožjē M-Sport
2.75 miljoni Tjerī Noivils Hyundai
2 miljoni Ots Tanaks M-Sport
1.5 miljoni Kreigs Brīns Citroen
1 miljons Jari-Mati Latvala Toyota
1 miljons Elfins Evanss M-Sport
1 miljons Andreass Mikelsens Citroen/Hyundai
900 tūkstoši Heidens Padons Hyundai
650 tūkstoši Stefans Lefevrs Citroen
650 tūkstoši Eriks Kamilli M-Sport
550 tūkstoši Juho Hanninens Toyota
500 tūkstoši Kriss Mīke Citroen
500 tūkstoši Esapeka Lapi Toyota
Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool