Čehijas ERC posmā Kopeckis pieveic Lukjaņuku

Nedēļas nogalē Čehijā tika aizvadīts Eiropas rallija čempionāta sestais posms “Barum Czech Rally Zlin 2017”, kur pārliecinošu uzvaru izcīnīja mājinieks Jans Kopeckis no “Škoda Motorsport” rūpnīcas komandas. Tikmēr Latvijas pārstāvim Nikolajam Grjazinam neizdevās finišēt pirmajā desmitniekā, taču savā klasē izcīnīts pjedestāls.

Asfalta rallija Čehijā notika trīs dienu garumā. Piektdienas vakarā risinājās superspeciālais ātrumposms Zlīnas pilsētā, kur ātrākais bija ar “Škoda Fabia R5” braucošais Kopeckis. Otro vietu tobrīd ieņēma cits mājinieks, Vāclavs Pehs juniors (“Ford Fiesta R5”), bet trešais bija krievu pilots Aleksejs Lukjaņuks (“Ford Fiesta R5”), kurš aizvada savas otrās sacensības pēc atgriešanās no traumas ārstēšanas perioda.

Otrajā sacīkšu dienā tika veikti astoņi ātrumposmi. Piecos no tiem ātrākos laikus sasniedza Kopeckis, bet trijos labākais bija Lukjaņuks, dienu pabeidzot otrajā pozīcijā, 16 sekundes aiz līdera. Pehs bija atkritis uz trešo vietu un zaudēja jau 47 sekundes.

Svētdien tika veikti pēdējie seši ātrumposmi un piecos no tiem triumfēja Kopeckis, izcīnot pārliecinošu uzvaru Zlīnas rallija kopvērtējumā. Lukjaņuks viņam piekāpās par gandrīz minūti un izcīnīja otro vietu, kamēr Pehs piedzīvoja izstāšanos un uz pjedestāla pēdējā pakāpiena kāpa Romans Kresta (“Škoda Fabia R5”). Uz trešo vietu Kresta pakāpās vien pēdējā ātrumposmā, kur guva uzvaru, aizsteidzoties priekšā Tomāšam Kostkam (“Škoda Fabia R5”).

Piektais finišēja Eiropas čempionāta līderis Kajetans Kajetanovičs (“Ford Fiesta R5”), kuram šoreiz pietrūka ātruma, lai sacenstos par pirmo vietu. Divus posmus pirms sezonas beigām viņa pārsvars kopvērtējumā pār tuvāko sekotāju Bruno Magalešu (“Škoda Fabia R5”), kurš šoreiz finišēja vien devītais, pieaudzis līdz 23 punktiem.

Ar izcīnītu sesto vietu kopējā ieskaitē un pirmo savā klasē, par “ERC Junior U28” čempionu priekšlaicīgi kļuvis vācietis Marijans Grībels (“Škoda Fabia R5”). Trešo vietu “ERC Junior U28” ieskaitē guva Latvijas karogu pārstāvošais krievu pilots Nikolajs Grjazins (“Škoda Fabia R5”), kurš absolūtajā vērtējumā sākotnēji turējās pirmajā desmitniekā, bet finišēja 14. vietā.

ERC2 klasē trešo vietu guva krievu pilots Sergejs Remeņņiks (“Mitsubishi Lancer Evo X”), kurš pārstāv latviešu komandu “PROSPEED”.

Eiropas rallija čempionāta priekšpēdējais, septītais posms “Rally di Roma Capitale”, no 15. līdz 17. septembrim risināsies pa Itālijas asfalta ceļiem.