Benedikts Vanags: “Rally Estonia ir Baltijas labākais rallijs”

01/06/2018 |

Foto: Dace Janova, 4rati.lv

Šī gada Baltijas lielākajā autosporta pasākumā autorallijā Shell Helix Rally Estonia, kas notiks 13.-15. jūlijā Tartu, Otepē, Elvā un Dienvidigaunijas ceļos, blakus WRC sērijas augstas klases pilotiem Otam Tanakam, Heidenam Padonam un Kreigam Brīnam startēs arī Baltijas labākie rallija braucēji. No Lietuvas Igaunijā ieradīsies viens no tur pazīstamākajiem autosportistiem Benedikts Vanags, kura stūrmanis ir Mindaugs Čepulis, bet automašīna – Škoda Fabia R5.

Pēdējā laikā Vanags lielāku ievērību ir guvis ar dalību Dakaras maratona rallijā, taču pamatā viņš no 2002. gada ir saistīts tieši ar autoralliju. Bez tam viņš ir veiksmīgi braucis arī autosacīkšu trasēs. Vanags ir Lietuvā ne tikai pazīstams autosportists, viņš ir sabiedrības viedokļa līderis un lielu sporta sacensību organizators.

Vanags ir piedalījies Dakaras rallijreidos automobiļu ieskaitē no 2013. gada, labākais rezultāts bija 2015. gadā, kad viņš izcīnīja 24. vietu. Vanags piedalās paša organizētajās Palangas 1000 kilometru sacensībās un 2016. gadā viņš kļuva par šī komandu čempionāta uzvarētāju. Rallijā viņam ir arī WRC sērijas pieredze, 2012. gadā viņš Zviedrijas rallijā N4 klasē ierindojās ceturtajā vietā. No pagājušā gada viņš piedalās rallijos ar savas komandas General Financing Team Pitlane automašīnu Škoda Fabia R5.

Benedikts Vanags, General Financing Team Pitlane: „Man atkal ir gods startēt rallijā Shell Helix Rally Estonia, jo tas ir Baltijas labākais rallijs, kurā ir spēcīga konkurence. Un ir lieliska sajūta braukt tik daudzu skatītāju priekšā.“

Urmo Āva, Shell Helix Rally Estonia direktors: „Man ir liels prieks, ka Benedikts Vanags ar savu komandu jau trešo reizi startē mūsu sacensībās un palielina konkurenci R5 automobiļu ieskaitē. Mums ir darīšana ar ļoti daudzpusīgu sportistu, kurš ir spējis Lietuvā ievērojami pacelt autosporta popularitāti. Viņa dalība palīdzēs mums vēl labāk iepazīstināt ralliju Shell Helix Rally Estonia mums būtiskajā Lietuvas tirgū. Šāda līmeņa pilota dalība noteikti atvedīs uz Igauniju daudz rallija fanu no Lietuvas.“

Rallija pases un oficiālā Nyusha koncerta biļetes ir pārdošanā Circle K degvielas uzpildes stacijās visā Igaunijā un rallyestonia.ee rallija veikalā. Līdz maija beigām rallija pases cena ir 21€, no 1. jūnija 26 €.

Rallija atklāšanas un apbalvošanas ceremonija notiks Tartu, Rātslaukumā. Tartu būs viens pilsētas posms un Tartu Dziesmu laukumā notiks rallija oficiālais koncerts, kur galvenā izpildītāja būs Krievijas šovbiznesa zvaigzne Nyusha, ar kuru skatuvi dalīs mūsu iemīļotā Igaunijas dziedātāja Līsa Lemsalu. Tehniskais parks atkal būs Otepē un Tehvandi sporta centrā, kur atradīsies gan servisa zona, gan rallija vadības centrs. Arī Elvā būs pilsētas posms, kas ir Shell Helix Rally Estonia pēdējais ātrumposms.

Shell Helix Rally Estonia 2018, kas notiks13.-15. jūlijā Tartu, Otepē, Elvā un Dienvidigaunijas ceļos ir Igaunijas un Latvijas rallija čempionāta posms, kā arī FIA European Rally Trophy posms.

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool