Azoru salās startēs Eiropas rallija čempionāts

Jau šīs nedēļas nogalē ar grants posmu Azoru salās startēs Eiropas rallija čempionāta (ERC) jaunā sezona. Pirmajās sacensībās uz starta stāsies 59 ekipāžas.

Portugālei piederošajās salās notiekošais “Azores Rallye” šogad risināsies jau 54. reizi. Treniņbraucieni un pirmie ātrumposmi tiks aizvadīti ceturtdien, 21. martā, bet rallijs turpināsies piektdien un sestdien. Kopumā tiks veikti 15 dopi, kuru kopējais garums sastādīs nepilnus 224 kilometrus.

Ar pirmo numuru trasē izbrauks pērnās sezonas čempioni Aleksejs Lukjaņuks un Aleksejs Arnautovs no Krievijas, kuriem starpsezonā daudz kas mainījies – turpmāk viņi pārstāvēs spēcīgo Francijas vienību “Saintéloc Racing” un startēs ar “Citroen C3 R5” sacīkšu auto. Pirms gada Azoru salās uzvarēja tieši Lukjaņuks, toreiz vēl startējot ar “Ford Fiesta R5”.

Otrais numurs 2017. gada šo sacensību uzvarētājam, portugālim Bruno Magalešam, kurš brauks ar “Team Hyundai Portugal” komandas “Hyundai i20 R5”, bet trešais numurs britu pilotam Krisam Ingramam no “Toksport WRT”, kura rīcībā būs “Škoda Fabia R5”. Ar R5 klases mašīnām kopsummā startēs 19 ekipāžas.

Ar latviešu komandas PROSPEED sagatavotu “Mitsubishi Lancer Evo X” uz starta izies krievu sportisti Sergejs Remeņņiks un Marina Daņilova, kuri cīnīsies ERC2 klases ieskaitē. Pērn šajā vērtējumā ekipāža kļuva par vicečempioni un uzvarēja “Rally Liepāja”.