Asunmā uzvar Somijā, Padons grauj konkurentus Jaunzēlandē

Pagājušās nedēļas nogalē tika aizvadīts Somijas rallija čempionāta ceturtais posms “Mad-Croc Länsirannikon Ralli”, kur dramatiskā cīņā pēdējā ātrumposmā uzvaru izrāva Tēmu Asunmā. Nacionālo čempionātu sacensības aizvadītas arī citās valstīs.

Somijas čempionātā, pēc trim ziemas rallijiem, aizvadīts pirmais grants posms sezonā. “Mad-Croc Länsirannikon Ralli” norisinājās Turku apkaimē, pirmās dienas vakarā ekipāžām veicot divus ātrumposmus, bet vēl septiņus otrajā dienā. Ar laika kontroli tika mēroti 105.6 km.

Rallija lielāko daļu līderis bija Miko Heikile. Pēc sestā ātrumposma viņš bija atkritis aiz Asunmā, taču tad atkal pārņēma līderpozīciju. Pirms noslēdzošā dopa Heikile bija divas sekundes priekšā, bet zaudēja visai daudz laika, kas viņu atmeta uz trešo pozīciju. Asunmā guva uzvaru, otro vietu izcīnīja Emils Lindholms. Igaunis Egons Kaurs šoreiz bija ceturtais, šajā pozīcijā pavadot gandrīz visu ralliju.

Sacensībām bija pieteicies arī Mārtiņš Sesks ar Renāru Franci, taču ekipāža uz Somiju nedevās, jo laikus nebija iespējams sagādāt visas nepieciešamās rezerves daļas.

Somijas čempionātā pēc četriem posmiem SM1 klasē līderis ir Lindholms, kuram seko Asunmā un Kaurs, bet Heikile pašlaik ceturtais.

9. flag Roope Korhonen Ford Fiesta Rally3 SM3 +3:05.5

Beļģijas čempionāta piektajā posmā “Sezoensrally” uz asfalta uzvaru sasniedza Kriss Princens (“Citroën DS3 WRC”), kurš par septiņām sekundēm pārspēja Greguāru Munsteru (“Hyundai i20 N Rally2”), bet par 14 sekundēm – trešās vietas ieguvēju Vincentu Veršuerenu (“Škoda Fabia Rally2 evo”). Princens uzvarēja astoņos no 15 ātrumposmiem.

Itālijas grants rallija čempionāta otrajā posmā “Rally Adriatico” uzvaras laurus plūca titulētais veterāns Paolo Andreuči (“Škoda Fabia Rally2 evo”), kurš 12 sekundes aiz sevis atstāja Endriko Oldrati (“Škoda Fabia Rally2 evo”). Trešais bija Džiakomo Kostenaro (“Škoda Fabia Rally2 evo”). Braucēji veica deviņus ātrumposmus 70.2 km kopgarumā.

Tālajā Jaunzēlandē tikmēr norisinājies šīs valsts rallija čempionāta otrais posms “International Rally of Whangarei”, kas reizē bija arī Āzijas-Klusā okeāna zonas rallija kausa sacensības. Graujošu uzvaru izcīnīja pieckārtējais Jaunzēlandes čempions Heidens Padons ar “Hyundai i20 AP4”, kurš uzvarēja visos 18 ātrumposmos, 14 no tiem noslēdzot ar jaunu rekordu, bet finišā tuvāko sekotāju pārspēja par vairāk nekā sešām minūtēm. Padonam šī ir otrā uzvara pēc kārtas, un šobrīd viņš gatavojas drīzumā gaidāmajam Portugāles rallijam, kas sportistam būs atgriešanās pasaules čempionātā pēc vairāku gadu pārtraukuma.