Arī Tanaks startēs jūlijā gaidāmajā “Rally Estonia”

30/05/2018 |

Foto: Jaanus Ree / Red Bull Content Pool

Jūlijā gaidāmajā “Rally Estonia”, kas reizē būs arī Latvijas rallija čempionāta ieskaites posms, startēs ne vien WRC zvaigznes Heidens Padons un Kreigs Brīns, bet arī mājinieks Ots Tanaks, kurš ir viens no šī brīža ātrākajiem pilotiem pasaulē.

Ots Tanaks ar stūrmani Martinu Jarveoju Igaunijā notiekošajā “Rally Estonia” startēs “Toyota Gazoo Racing” rūpnīcas komandas sastāvā. Tā arī būs pirmā reize, kad ar “Toyota Yaris WRC” spēkratu tiks startēts ārpus pasaules rallija čempionāta, informē sacensību organizatori.

“Šī būs lieliska iespēja izvest īstu WRC spēkratu savas dzimtās zemes ceļos,” komentē Tanaks. “Izskatās, ka dalībnieku saraksts šogad būs ļoti spēcīgs. Arī komandai tā būs iespēja ievākt datus un gūt pieredzi reālas kaujas apstākļos. Mans mērķis šajās sacīkstēs būs atgūt braukšanas sajūtu ātrajos ceļos, jo pirms tam būs aizvadītas vairākas sacīkstes kalnainā apvidū. Protams, savās mājās gribu kāpt uz pjedestāla augstākā pakāpiena.”

Šie jaunumi arī nozīmē, ka “Rally Estonia” piedalīsies trīs no četrām rūpnīcu komandām, kas šobrīd piedalās WRC čempionātā. Kā zināms, Padona ekipāža pārstāvēs “Hyundai”, bet Brīns brauks “Citroen” rūpnīcas komandā.

“Rally Estonia”, kas agrāk bija viens no Eiropas čempionāta posmiem, šogad notiks no 13. līdz 15. jūlijam un būs Igaunijas čempionāta piektais, kā arī Latvijas čempionāta ceturtais posms autorallijā. Tāpat reizē notiks cīņa par uzvaru Eiropas rallija kausa izcīņas ieskaitē.

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool