Ar aizraujošiem notikumiem finišē “Rally Alūksne 2018” pirmā diena

19/01/2018 |

Foto: Dace Janova, 4rati.lv

Piektdienas vakarā aizvadīti pirmie ātrumposmi Latvijas un Igaunijas rallija čempionātu atklāšanas sacensībās “Rally Alūksne 2018”, pēc kuriem vadībā atrodas ukraiņa Valērija Gorbana pilotētā ekipāža, kas startē ar WRC klases auto. Rallija sezonas sākums sarūpējis aizraujošus notikumus, spraigas cīņas un piedzīvotas arī pirmās neveiksmes, kas nesaudzēja pat spēcīgākos sportistus.

Kopumā sacensībām pieteicās vairāk par 100 ekipāžām, no kurām gandrīz 70 izgāja uz starta jau piektdien notikušajos nakts ātrumposmos – tie, kas cīņai gatavojušies rallijsprinta ieskaitē, trasē dosies vien sestdien. “Lielie” rallisti jau aizvadījuši 11.2 km garu nakts ātrumposmu Alūksnes apkaimē, kas tika izbraukts divas reizes.

Pirmajā ātrumposmā ātrākie bija Valērijs Gorbans un Sergejs Larenss, kuri startē ar pasaules čempionāta trases iepazinušo “Mini John Cooper Works WRC” automašīnu. Ar otro rezultātu ātrumposmu pabeidza igauņi Egons Kaurs un Annika Arneka (“Ford Fiesta Proto”), kamēr trešo vietu ieņēma pašmāju braucēji Jānis Berķis un Edgars Čeporjus (“Ford Fiesta R5”).

Tikmēr otrajā ātrumposmā Kaura ekipāžu piemeklēja neveiksme, tika zaudēts vairāk par sešām minūtēm, kamēr Berķim izdevās pārspēt Gorbanu par 0.09 sekundēm. Rezultātā pēc pirmās dienas gan Gorbans saglabā līderpozīciju, bet Berķis viņa zaudē tikai 2.1 sekundi. Ieņemot ceturto un trešo vietu ātrumposmos, trešajā pozīcijā pēc diviem ātrumposmiem šobrīd Igaunijas pārstāvji Ranno Bundsens un Roberts Loštšenikovs (“Mitsubishi Lancer Evo VIII”).

Aiz pirmā trijnieka absolūtajā ieskaitē pirmo dienu noslēgušas trīs latviešu ekipāžas. Edijs Bergmanis un Edgars Grīns (“Mitsubishi Lancer Evo IX”) ir ceturtie, kamēr piekto vietu ieņem ar priekšpiedziņas auto braucošie Mārtiņš Sesks un Renārs Francis (“Peugeot 208 R2”). Pērn Alūksnē Sesks pārsteidza ar izcīnītu ceturto vietu un izskatās, ka šogad ir apņēmies rādīt tikpat fantastisku sniegumu. Viņi līderi starp viena tilta piedziņas ekipāžām. Sestie kopējā ieskaitē ir Emīls Blūms un Kaspars Veiss, kuri pirmo reizi brauc ar N4 klases “Mitsubishi Lancer Evo IX”.

Latvijas rallija čempionāta vērtējumā LRC ABS ieskaitē vadībā Gorbans/Larenss, LRC1 grupā līderi Bundsens/Loštšenikovs, LRC2 kategorijā pirmo vietu pašlaik ieņem Blūms/Veiss, savukārt Sesks/Francis ir pirmie LRC3 klasē. Starp visām vēsturisko automobiļu ekipāžām pārliecinoši pirmajā pozīcijā atrodas Ivars Velme un Andris Velme ar iespaidīgo “Audi Quattro A2”, kuri trasē piektdien devās pirmie.

Jau sākums neveiksmīgs izvērties vairākām ekipāžām. Pirmajā ātrumposmā avarēja un izstājās spēcīgie lietuvieši Martins Samsons un Mindaugs Varža, kuri tā arī nespēja nodemonstrēt sava 440 zirgspēkus jaudīgā “BMW M3X” spējas. Avarēja arī Jānis Vorobjovs un Ivo Pūķis, kuri savam aizmugurējās piedziņas “BMW M3” nolauza riteni un otro ātrumposmu neuzsāka. Tehniska neveiksme tikmēr izstāties lika igauņiem Stevenam Vīlo un Jakko Vīlo, kuri pirmo reizi karjerā uz starta bija izgājuši ar jaudīgo “Citroen DS3 R5” auto, kā arī Ronaldam Baldiņam/Ingaram Saknem (“Mitsubishi Lancer Evo VIII”) un Aleksandram Jakovļevam/Valerijam Maslovam (“Honda Civic”). Avarēja Artūrs Batraks/Vadims Podgurskis (“Audi 80”).

Sacensības turpināsies sestdien, kad sportistiem jāveic septiņi ātrumposmi. Rallistiem trasē pievienosies arī rallijsprinta ieskaites pārstāvji, kas aizvadīs Latvijas un Lietuvas čempionātu pirmo posmu.

“Rally Alūksne 2018” kopvērtējums pēc 2. ātrumposma:

Pilni rezultāti >>

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool