Aizvadīts Lietuvas rallija čempionāta pirmais posms

Nedēļas nogalē, 21. un 22. maijā, norisinājās Lietuvas rallija čempionāta pirmais un Polijas rallija čempionāta otrais posms “Rajd Podlaski 2022”. Uzvaru sacensību absolūtajā ieskaitē izcīnīja 2020. gada JWRC čempions Toms Kristensons no Zviedrijas.

Sestdienas pēcpusdienā notika pirmie trīs ātrumposmi, bet vēl seši risinājās svētdien. Kopējā distance Polijā aizvadītajās sacensībās sastādīja 106.5 kilometrus.

Toms Kristensons startēja ar “Hyundai i20 R5” automašīnu un uzrādīja labākos rezultātus sešos ātrumposmos, bet visos ierindojās pirmajā trijniekā. Vadību viņš pārņēma otrajā dopā un saglabāja to līdz finišam. Zviedru pilots guvis savas karjeras pirmo uzvaru absolūtajā ieskaitē starptautiskā mēroga rallijos.

27 sekundes Kristensonam zaudēja lietuviešu pilota Dominika Butvila (“Škoda Fabia R5”) ekipāža, kas bija ātrākā Lietuvas čempionāta ieskaitē. Savukārt trešajā vietā ierindojās polis Kaspers Vroblevskis (“Škoda Fabia Rally2 evo”), kurš Kristensonam piekāpās par 50 sekundēm.

Lietuvas čempionāta vērtējumā LARČ2 grupā uzvara Butvilam, bet aiz viņa finišēja Giedrjus Notkus un Vlads Jurkevičs. Citās grupās Lietuvas čempionātā uzvaras sasniedza Arūns Beniušis (LARČ3), Timoteušs Jočs (LARČ4), Giedrjus Firants (LARČ5), Kšištofs Polaks (LARČ6), Mants Kutka (LARČ7), Audronis Gulbins (LARČ8) un Renalds Šeinausks (LARČ9). “Historic” ieskaitē uzvarēja Vilmants Pedegims.