Minirallijs “Karosta” noslēdzas ar līderu maiņu pēdējā ātrumposmā

07/05/2019 |

Foto: Edgars Polis

Svētdien, 5. maijā ar rekordlielu dalībnieku skaitu, uz starta stājoties 76 ekipāžām, un notiekot spraigām cīņām, Liepājā aizvadīts minirallijs “Karosta” un ierūcināta rallija vasaras sezona.

“Karosta 2019” bija sezonas pirmais posms Latvijas minirallija kausa izcīņā standarta automobiļiem, un šoreiz sportistiem bija sarūpēti seši ātrumposmi ar kopējo garumu 24,06 kilometri, tostarp divi ātrumposmi jau tradicionāli vijās pa Karostas industriālā parka teritoriju.

Jaunums trasē bija ātrumposms Cimdeniekos, pie Liepājas lidostas, kā arī sacensību garākais, 6,43 kilometrus garais ātrumposms Pāvilostas novada Bebē.

Starp viena tilta piedziņas automašīnām ātrākie bija 2WD grupas uzvarētāji Gvido Rozenblūms/Indulis Kalniņš, aiz sevis atstājot Genādiju Fedorenko/Didzi Leoski, kuri izcīnīja otro vietu, un Mārtiņu Muižnieku/Kristapu Stālu, kuri sīvā cīņā izrāva pēdējo vietu uz goda pjedestāla.

Klasē 2000 uzvarēja Ēriks Kursišs/Agija Aļļe-Kursiša, otrajā vietā palika Kristaps Telle/Oskars Pugovičs, bet trešie – Oskars Virsis/Roberts Poriņš, savukārt klasē 1600 uz pjedestāla kāpa Kaspars Tiders/Ralfs Igaveņš, Gatis Ābelītis/Lauris Cincis un Atis Līcis/Māris Rode.

Atsevišķa ieskaites grupa izveidota dalībniekiem, kuriem ir ne vairāk kā vienas sezonas pieredze minirallijā. Pilnpiedziņas “4WD Rookie” klasē veiksmīgākais izrādījās Mārcis Kļaviņš/Reinis Kļaviņš, savukārt viena tilta piedziņas klasē “2WD Rookie” – Atis Gromovs/Kristers Blūms.

Minirallija absolūtajā vērtējumā ātrākais bija Mārtiņš Ločmelis ar stūrmani Emīlu Blūmu, kuri finišā vien par vienu sekundi apsteidza liepājnieku Mārtiņu Sesku un Krišjāni Cauni. Abas ekipāžas izcīnīja uzvaras, attiecīgi, 4WD+ un OPEN klasēs. Jāatzīmē, ka pirms noslēdzošā posma Seska pārsvars pār konkurentu bija 16 sekundes, taču noslēdzošajā posmā Seska auto bija tehniskas problēmas, kā rezultātā finišā sportists Ločmelim zaudēja visu pārsvaru, kopvērtējumā atkrītot uz otro vietu.

4WD+ klasē otrajā vietā ierindojās Juris Sproģis/Ivars Kivliņš, bet trešajā – Dāvis Leitis/Guntis Lakstīgala. Tikmēr OPEN klasē uz goda pjedestāla otrā un trešā augstākā pakāpiena kāpa, attiecīgi, Andris Vovers/Aldis Hanzens un liepājnieki Uldis Lepiksons/Ainars Šteinbergs. 4WD klasē godalgas izcīnīja Raimonds Dūcis/Elvis Spehts, Oļģerts Jansons/Sandris Ikaunieks un Jānis Hāns/Agnese Ginovska.

Minirallijs “Karosta” kalpo arī par priekšvēstnesi jau pēc trīs nedēļām, 24.-26. maijā gaidāmajam šīs vasaras nozīmīgākajam motoru sporta pasākumam Liepājā – Ātruma festivālam “Kurzeme”, kura programmā iekļauts arī Eiropas rallija čempionāta posms “Rally Liepāja”.

Tikmēr minirallija sezona turpināsies 8. jūnijā ar sacensībām Gulbenē. Plašāka informācija atrodama oficiālajā vietnē “minirallijs.lv”.

Minirallija “Karosta 2019” rezultāti:

Vieta Ekipāža Mašīna Laiks
1. Mārtiņš Ločmelis/Emīls Blūms Subaru Impreza 21:44.63
2. Mārtiņš Sesks/Krišjānis Caune Subaru Impreza 21:45.36
3. Juris Sproģis/Ivars Kivliņš Subaru Impreza 22:03.72
4. Dāvis Leitis/Guntis Lakstīgala Subaru Impreza RA 22:43.09
5. Andris Vovers/Aldis Hanzens BMW 325 22:48.12
6. Raimonds Dūcis/Elvis Spehts Audi A4 22:54.96
7. Gvido Rozenblūms/Indulis Kalniņš BMW 22:57.38
8. Ēriks Kursišs/Agija Aļļe-Kursiša Opel Astra 23:04.46
9. Gatis Bunclers/Raivis Aigars Mitsubishi Lancer Evolution VI 23:11.41
10. Jānis Lamberts/Artūrs Freimanis Subaru Impreza 23:16.28

Sacensību oficiālie rezultāti >>

Informāciju sagatavoja:
Sanita Austere

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool