Minirallijam “Karosta” pieteikušās jau vairāk nekā 60 ekipāžas

25/04/2019 |

Foto: Dace Janova, 4rati.lv

5. maijā Liepājā, Karostā norisināsies Latvijas kausa izcīņas minirallijā pirmais posms “Karosta 2019”. Šajās sacensībās savu dalību pieteikušas jau 62 ekipāžas, tostarp vairākas arī no Lietuvas.

Šogad uz sezonas pirmo posmu ir pieteikušās vairāk ekipāžas nekā pagājušajā gadā, stāsta Latvijas Automobiļu federācijas (LAF) Standarta automobiļu komisijas (SAK) padomes loceklis Voldemārs Kalve: “Ir sakritis tā, ka sezonas sākums ir pieblīvēts ar sacensībām. Svētdien tiek atklāts Latvijas kauss autosprintā, nākamajā sestdienā ir vēl vienas standartauto sacensības Igaunijā un nākamajā svētdienā minirallijs “Karosta”. Ņemot vērā, ka divu nedēļu laikā ir trīs sacensības un minirallijam ir pieteikušās jau 62 ekipāžas, tas ir fantastisks rezultāts. Tendence rāda, ka pašās pēdējās dienās vēl kāda čupiņa pienāk klāt, līdz ar to, domājams, ka dalībnieku skaits būs vēl lielāks.”

Kopumā minirallijā “Karosta 2019” dalībniekiem būs jāveic seši ātrumposmi.

“Salīdzinot ar iepriekšējām sezonām, šogad ir būtiski palielināta sacensību kopējā distance,” stāsta V. Kalve. “Pagājušajā gadā ātrumposmos braucām līdz 15 km, tad šogad distances garums būs 20 līdz 25 km. Pie šāda lēmuma nonācām pēc aptaujas ar dalībniekiem sezonas gaitā.”

Sacensību pirmajā daļā, kas sāksies plkst. 13:25, dalībniekiem būs jāveic 2,8 kilometrus garš ātrumposms Cimdeniekos (SS1 un SS3), savukārt pēcpusdienā, plkst. 15:50 tiks dots starts arī skatītāju iemīļotajam Karostas ātrumposmam (SS4 un SS6), kas, nu jau ierasts, notiks Karostas industriālajā parkā, Manēžas apkārtnē.

Minirallija garākais ātrumposms (SS2 un SS5), 6,3 kilometru garumā, notiks Pāvilostas novada Bebē.

Šogad minirallija sezonā plānoti pieci posmi – pēc Liepājas sacīkstes uzņems Gulbene, Cēsis, Saldus un Rīga.

Reģistrēties sacensībām “Karosta 2019” var mājaslapā “minirallijs.lv” līdz 27. aprīlim.

Informāciju sagatavoja:
Sanita Austere
Ātruma festivāla “Kurzeme” preses pārstāve

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool