Minirallijā “Gulbis” uzvaru izcīna Blūma/Lipstoka ekipāža

Aizvadītās nedēļas nogalē, 10. jūnijā Gulbenes novadā norisinājās šī gada pirmās minirallija sacensības “Gubis 2021”, kurās uz starta stājās 107 ekipāžas, bet absolūtajā ieskaitē par uzvarētājiem kļuva Kalvis Blūms un Ralfs Lipstoks ar “Mitsubishi Lancer Evo”. Jāpiemin, ka, pretēji pērnā gada posmam, dalībnieki visu dienu pavadīja lielā karstumā. Braucējiem minirallijā bija jāveic seši ātrumposmi pa grants segumu, un to kopējais garums sastādīja nedaudz virs 24 kilometriem.

Pārliecinošu uzvaru sacensībās izcīnīja Blūma/Lipstoka duets, bet trīs ātrākās 4WD+ klases ekipāžas aizņēma pirmās trīs vietas arī absolūtās ieskaites kopvērtējumā. 20 sekundes aiz uzvarētājiem ierindojās Mārtiņš Ločmelis/Didzis Eglītis (“Subaru Impreza”), bet no viņiem aptuveni divas sekundes atpalika Jurģis Meisters/Guntis Slaidiņš (“Mitsubishi Lancer Evo IX”).

4WD klasē uzvarēja Kristaps Dzīvītis/Māris Egle (“Audi A4”), kuri ar 16 sekunžu pārsvaru uzveica Raimonda Dūča/Elvja Špehta (“Audi A4”) ekipāžu, bet trešajā vietā atstāja Jāni Hānu/Agnesi Hāni (“Audi A4”). 4WD Rookie vērtējumā pirmā vieta Raivim Balodim/Ģirtam Kārkliņam (“Subaru”), no kuriem gandrīz divas minūtes atpalika Rihards Broničs/Mārcis Grinciuns (“Subaru Impreza GT”), bet trešā vieta Mārim Purvēnam/Guntaran Muceniekam (“Subaru Impreza”). Open 4WD klasē ar vairāk nekā minūtes pārsvaru pār tuvākajiem sekotājiem uzvarēja Ainārs Igaveņš/Ralfs Igaveņš (“Mitsubishi Lancer Evo IX”), kuri īsi pirms tam bija startējuši “Rally Liepāja”, bet aiz viņiem pirmo trijnieku noslēdza Oskars Pavārs/Nauris Zavickis (“Subaru Impreza”) un Ilja Zakmans/Estere Zakmane (“Mitsubishi Lancer Evolution X”).

Ļoti spraigā cīņā par 2WD klases uzvarētājiem kļuva Atis Gromovs/Kristers Blūms (BMW), kuri vien par 0.07 sekundēm pārspēja Gvido Rozenblūmu/Induli Kalniņu (BMW), kamēr trešo vietu ieņēma Jānis Stūris/Aigars Lansbergs (BMW 318). Visplašāk pārstāvētajā 2WD Rookie ieskaitē, kur uz starta stājās 26 ekipāžas, pirmo vietu izcīnīja Reinis Vilkaitis/Inga Barkāne (BMW 325i), bet 19 sekundes aiz viņiem pēc veiktiem sešiem dopiem finišēja Kristaps Laipnieks/Kārlis Jansons (BMW 116), kamēr trešajā vietā – Artūrs Soboņs/Andis Zīlīte (“Pontiac 1000”). Open 2WD vērtējumā sezonu ar uzvaru sākuši Arvis Āboliņš/Artūrs Vilciņš (BMW 325), kuriem sešas sekundes zaudēja Gints Mezītis/Ingars Sakne (BMW), kamēr pirmo trijnieku noslēdza Dāvis Birže/Bruno Bēka (BMW 328).

Klasē 1600 pirmajā vietā Kristaps Priedīte/Aivis Bērziņš (“Opel Corsa”), kuriem finišā nieka 0.08 sekunžu pārsvars pār Kasparu Tideru/Katrīnu Ievu Gabaliņu (“Honda Civic”), bet tikai trīs sekundes tālāk miniralliju “Gulbis” noslēdza Gatis Ābelītis/Indulis Sloka (“Citroën Saxo”). Kārlis Roziņš/Mārcis Dzenis (“Honda Civic”) uzvarēja klases 2000 ieskaitē, ar aptuveni pusminūtes pārsvaru uzveicot Sandi Laukšteinu/Lauri Ozolu (“VW Golf”), bet trešajā vietā šajā vērtējumā Elgars Širaks/Jānis Mezītis (“VW Corrado”).

Arī šajās sacīkstēs uz starta stājās Buggy klases braucēji, kuri startēja ar “Can-Am Maverick X3” bagijiem. Pārliecinošu uzvaru nelielajā konkurencē sasniedza Artūrs Priednieks/Jānis Kirkovalds, 49 sekundes aiz viņiem finišēja Rolands Puravs/Roberts Stumps, bet vēl četras sekundes tālāk – Kristaps Elstiņš/Roberts Veismanis.

Savukārt Junioru ieskaitē pirmā vieta Kristoferam Mertsonam/Risto Mertsonam (“Honda Civic”).

Pērnā gada sezonā ieviestais jaunums – komandu ieskaite – pulcē komandas savstarpējā cīņā arī šajā sezonā. Pagaidām dalību ieskaitei pieteikušas astoņas komandas. Pirmajā sezonas posmā komandu ieskaitē pirmo vietu ieguva “www.buy-solutions.com” komanda, otro vietu ieguva “Millers Motorsport” komanda un trešo vietu izcīnīja komanda “RKS Talsi”. Komandas sastāvā esošās ekipāžas cīnās par punktiem arī komandu ieskaitē, sezonas kopvērtējumā tiek apbalvotas trīs labākās komandas.

Šīs sacensības bija īpašas visiem dalībniekiem gan tāpēc, ka pēc ilgāka laika bija iespēja atriezties trasē, satikt citus dalībniekus, piedzīvojot sacensību azartu, gan piedzīvot apbalvošanas ceremoniju klātienē.

Minirallija sezonas otrais posms “Amata 2021” norisināsies 31. jūlijā.