Gulbenes apkaimes ceļos aizvadīts minirallijs “Gulbis 2017”

27/05/2017 |

Foto: Dace Janova, 4rati.lv

Šodien, 27. maijā Gulbenes novadā norisinājās minirallija sacīkšu sezonas otrās sacensības “Gulbis 2017”, dalībniekiem aizvadot sešus aizraujošus ātrumposmus. Uzvarētāji tika noskaidroti dažādās klasēs.

Sacīkšu diena Gulbenes pusē izvērtās silta un saulaina, bet pieredzējusī organizatoru komanda bija parūpējusies par interesantiem un sarežģītiem ātrumposmiem. Sportistiem bija jābrauc arī pa ceļu, kas izmantots rallija “Sarma” leģendārajā “Zaķkājas” ātrumposmā.

Šogad minirallijā “Gulbis 2017” pirmo reizi bija atsevišķas ieskaites klases Profesionāļu grupai (1600, 2000, 2WD, 4WD, 4WD+, Minirallija Junioru kauss, OPEN) un Amatieru grupai (1600, 2000, 2WD). Profesionāļu grupā startēja braucēji ar iepriekšēju pieredzi minirallijā, rallijsprintā vai rallijā, bet Amatieru grupā piedalījās sportisti bez pieredzes minirallijā, rallijsprintā vai rallijā.

Absolūti ātrākos rezultātus sasniedza Mareka Švarca-Švampāna un Armanda Lūkina ekipāža, kas startēja ar “Subaru Impreza”. Sportisti, kuri ir vieni no Latvijas ātrākajiem rallijsprinta braucējiem, finišā tuvākos sekotājus Kristapu Sarmu un Sandi Jaunzemi (“Mitsubishi Lancer Evo VII”) apsteidza par 23 sekundēm, kamēr trešajā vietā kopējā ieskaitē ierindojās Jurģis Meisters un Kalvis Blūms (“Mitsubishi Lancer Evo”).

Švarca-Švampāna ekipāža uzvarēja Open klasē, aiz sevis atstājot Elmāru Tikumu un Laimu Tikumu (“BMW 323”), kā arī Jāni Vanagu un Kasparu Gailīti (“VAZ 21013”). 4WD klasē uzvarēja Lauris Ozerovs un Gatis Jansons (“Subaru Impreza”), kuri par 11 sekundēm apsteidza Intaru Rezakovu un Egiju Ošenieci (“Subaru Impreza”), bet trešo vietu izcīnīja Niks Kanders un Didzis Kanders (“Audi 80 Quattro”). Jau pieminētie Sarma/Jaunzemis bija ātrākais no 4WD+ klases braucējiem, par 2.7 sekundēm uzveicot Meisteru/Blūmu, bet trešo vietu šajā vērtējumā ieņēma Jānis Ozoliņš un Didzis Ozoliņš (“Subaru Impreza”).

Klasē 1600 minirallijā “Gulbis 2017” pirmā vieta pienākas Armandam Cīrulniekam un Ivaram Cīrulniekam (“Opel Corsa”), aiz viņiem – Mārtiņš Vītols / Toms Sproģis (“Lada 1119”), kā arī Ingus Kalniņš Kalenieks un Edijs Bamšis (“Honda Civic”). Klasē 2000 ar identisku rezultātu sacīkstes noslēdza Klāvs Danne un Kārlis Roziņš (“Opel Astra”), kā arī  Artis Freibergs un Miks Ķenavs  (“VW Golf II”), bet trešo vietu ieņēma Ēriks Kursišs un Agija Alle Kursiša (“Opel Astra”). Pirmās vietas ieguvēja balva Freiberga/Ķenava ekipāžai, jo tai bija labāks rezultāts pirmajā ātrumposmā, kas arī ir pirmais kritērijs vienāda rezultāta gadījumā.

2WD klasē pārliecinoši pirmie sacīkstes beidza Gvido Rozenblūms un Indulis Kalniņš (“BMW 323”), kuriem 18 sekundes zaudēja Mārtiņš Kļava un Ingars Padrevics (“BMW 316”), bet trešajā vietā ierindojās Gints Lapsa un Kaspars Linde (“BMW 325ti”).  Savukārt Junioru klasē startēja  Madars Dīriņš un Guntis Dīriņš (“Renault Clio”).

Visi rezultāti

Minirallija kausa izcīņā šobrīd aizvadīti divi posmi. Nākamās sacensības plānotas 1. jūlijā Saldū.

Miniralliju “Gulbis 2017” rīko SIA Gulbenes Auto-Moto sadarbībā ar Gulbenes novada domi un Latvijas Automobiļu federāciju. Atbalsta SIA Kopa, SIA Sendija, Akvedukts, IK Lego-M, Pilsētvides serviss. Informatīvi atbalsta laikraksts Dzirkstele un portāls www.4rati.lv.

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool