“Wurth Ziemas kauss” noslēdzas ar sacensībām Kuldīgā

Aizvadītās nedēļas nogalē tika aizvadīts Biedrības “Motorsport.lv” un Kuldīgas tehniskā sporta kluba (KTSK) rīkotā “Wurth Ziemas kausa” piektais posms. Sacensības pirmo reizi notika Kuldīgā un tajās startēja 139 dalībnieki, arī sportisti no Krievijas.

“Viss neizdevās, kā plānots, jo laika apstākļi sacensības pabojāja, tomēr kopumā prieks, ka beidzot izdevās Kuldīgā to sarīkot,” portālam “kurzemnieks.lv” stāsta sacīkšu organizators Mārtiņš Lagzdiņš. “Dalībnieku atsaucība bija liela, startēja pat pārstāvji no Krievijas. Tā kā paši esam kuldīdznieki, vienmēr esam gribējuši, lai kāds posms notiek tieši šeit. Jau trīs četrus gadus to gribējām, bet nebija iespējas, jo Kuldīgā nav trases. Ļoti palīdzēja vairāki uzņēmumi un zemnieku saimniecības. Tika iesaistīti 25 cilvēki – tiesneši, sargi un administrācija.”

RWD klasē (24 dalībnieki) braucienu summā ātrākais bija Mārtiņš Prūsis (BMW 318), aiz kura šoreiz palika Māris Druva (Toyota MR2) un Kristaps Lāms (BMW 318). Klasē RWD + radzes (20 dalībnieki) pirmajā vietā Māris Druva (Toyota MR2), bet aiz viņa – Aigars Tīdmanis (BMW) un Mārtiņš Prūsis (BMW 318).

Modris Žentiņš (Honda Civic) tikmēr kļuva par uzvarētāju FWD klasē (21 dalībnieks), aiz sevis atstājot Vari Žentiņu (Honda) un Aivo Gailīti (VW Golf). Tāpat Modrim Žentiņam (Honda Civic) uzvara klasē FWD + radzes (17 dalībnieki), kur otro vietu ieņēma Aivo Gailītis (VW Golf), bet trešo vietu izcīnīja Andis Gluškovs (VW Golf).

“Pēdējie braucieni neizdevās, kā iecerēts, pietrūka koncentrēšanās, riepas izbeidzās jau pirmajos braucienos,” stāsta Aivo Gailītis. “Trase tiešām interesanta un konkurence spēcīga. Ja brauc Modris Žentiņš, man konkurence ir vienmēr. Ja šogad būtu piedalījies visos piecos posmos, es ar viņu noteikti cīnītos par pirmo vietu kopvērtējumā, bet diemžēl palikšu otrais, jo vienā posmā nestartēju.”

Tikmēr 4WD klasē (15 dalībnieki) nepārspēts palika Artis Vicinskis (Subaru Impreza). Otro vietu šajā klasē, zaudējot tikai 0.3 sekundes, ieņēma Jānis Ivanovskis (BMW 325ix), bet trešā vieta Valtam Zvaigznem (Subaru Impreza). Klasē 4WD + radzes (13 dalībnieki) tikmēr uzvarēja Valts Zvaigzne (Subaru Impreza), aiz sevis atstājot Arturu Padrevicu (BMW 325ix), kamēr trešā vieta Ingaram Padrevicam (BMW 325ix).

Standarta automašīnu klasē (9 dalībnieki) uzvarēja Edgars Leonovs (Subaru impreza). Sev aiz muguras viņam izdevās atstāt Salvi Krūmiņu (BMW) un Uldi Baumani (VW Golf).

Dāmu klasē (5 dalībnieces) “Wurth Ziemas kausa” piektajā posmā uzvarēja Nelda Žentiņa (Honda Civic), otro vietu izcīnīja Kristīne Cēbere (Audi S2), kamēr trešo vietu ieguva Dace Strazdiņa (BMW).

“Man gāja ļoti labi, bet žēl mašīnas, saka Dāmu klases uzvarētāja Nelda Žentiņa. “Trase ļoti bedraina, bet jārēķinās, ka slapjā laikā bedres ļoti izsitas. Parasti sacensības notiek ierastā trasē, bet šeit bija ļoti interesanti – braucu un nezināju, ko sagaidīšu.”

Video atskats uz sacensībām >>

Iepriekšējie posmi risinājās Kandavā, Rudbāržos, Talsos un Vaiņodē. “Wurth Ziemas kausa” sezona līdz ar to ir noslēgusies, bet kopvērtējuma uzvarētāju vārdi tiks publicēti tuvākajā laikā.