“Volkswagen” nākamgad Paikspīkā neatgriezīsies

12/09/2018 |

Foto: Volkswagen

“Volkswagen Motorsport” direktors Svens Smētss apstiprinājis, ka nākamgad viņa vadītā sacīkšu komanda nestartēs Paikspīkā, kur šovasar izdevās uzstādīt jaunu trases rekordu.

Paikspīkas kalnā braukšanas sacensībās rekords vairākus gadus piederēja Sebastjēnam Lēbam un “Peugeot” rūpnīcai, 2013. gadā trasi pieveicot 8 minūtēs un 13.878 sekundēs. Šogad uz starta stājās “Volkswagen” rūpnīcas komanda, kas īpaši šim notikumam bija izstrādājusi elektriskās piedziņas superauto “I.D. R”. Plānu izdevās īstenot un tika gāzts rekords ne vien elektrisko auto klasē, kas līdz šim piederēja latviešu vienībai “Drive eO”, bet arī absolūtajā vērtējumā, Romēnam Dimā trasi veicot 7 minūtēs un 57.148 sekundēs.

“Esam izlēmuši, ka neatgriezīsimies Paikspīkā,” sacīja Smētss. “Izrunājām to ar mūsu mārketinga un komunikāciju departamentiem un no vienas puses es varu saprast, jo mēs dotos pārspēt paši savu rekordu, būtu uzlabojuši mašīnu, bet tad varētu uznākt lietus un nekas neizdotos… Rekords pieder mums un lai to cenšas gāzt kāds cits. Kad kāds to būs paveicis, esmu drošs, ka mēs to sadzirdēsim un atgriezīsimies, lai atgūtu.”

Abi šobrīd izgatavotie “Volkswagen I.D. R” spēkrati, viens no kuriem tika būvēts sacīkstēm, bet otrs – testiem, atrodas pasaules tūrē un tiek izrādīts dažādās vietās Eiropā, Ziemeļamerikā un Āzijā. Kad tie būs atpakaļ rūpnīcā Hannoverē, plānots mašīnas uzlabot.

“Strādājam pie vairākām iespējamajām programmām, ko varētu veikt ar šo mašīnu,” atklāj Smētss. “Esam lēmuma pieņemšanas noslēdzošajā fāzē un izskatās, ka nākamgad darīsim kaut ko līdzīgu.”

Izmantotie resursi:
www.motorsport.com

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool