Vilcānam sestā vieta “Baja Russia”, uzvaru izcīna “dakarietis” Vasiļjevs

Krievijā aizvadītas 2021. gada FIA Pasaules kausa sezonas pirmās sacensības “Cross-Country Bajas” disciplīnā. Par “Baja Russia-Northern Forest” uzvarētāju kļuva šī gada Dakaras rallija sestās vietas ieguvējs Vladimirs Vasiļjevs, bet sesto vietu savā klasē guva latviešu autosportists Aldis Vilcāns.

Neskatoties uz ceļošanas ierobežojumiem, sacīkstēm pieteicās līdzīgs skaits dalībnieku kā pirms gada – 38 ekipāžas, starp kurām bija sportisti arī no Uzbekistānas, Vācijas, Polijas, Francijas un Nīderlandes. Paralēli Pasaules kausa cīņām, notika sacensības arī Krievijas čempionāta ieskaitē.

Sacīkstes trīs dienu garumā norisinājās Ļeņingradas apgabalā ļoti ziemīgos apstākļos, jo gaisa temperatūra turējās ap -15 grādiem, bet naktīs sniega, līdz ar to trase ik rītu bija perfekta. Pirmajā dienā divreiz bija jāveic 94 km garš dops, otrajā dienā sekoja pa divām reizēm veicami 15 km, 22 km un 13 km gari ātrumposmi, savukārt sacīkšu noslēdzošajā dienā sportistus sagaidīja divreiz mērojams 93 km garš posms.

Parādot pārliecinoši labāko sniegumu, uzvaru “Baja Russia” guva Vladimirs Vasiļjevs, kurš startēja ar savas VRT komandas “BMW X3” rallijreida mašīnu. Šis sportists ir regulārs Dakaras rallija dalībnieks un šogad, tur piedaloties septīto reizi, ar “X-raid” komandas “Mini” automašīnu izcīnīja sesto vietu.

Aptuveni 50 minūtes no Vasiļjeva finišā atpalika Andrejs Novikovs (“G-Force BARS”), bet trešo vietu izcīnīja Boriss Gadašins (“G-Force T3GF”), kuram uzvara T3 klases ieskaitē. Savukārt francūzis Klods Furņjē (“Can Am Maverick X3”) triumfēja T4 vērtējumā.

Latviešu autosportists Aldis Vilcāns ekipāžā ar krievu stūrmani Aleksandru Gorkovu sacīkstēs startēja zem “Novgorodautosport” komandas karoga un pilotēja “Toyota LC 200”. Kopējā ieskaitē viņi ierindojās devītajā vietā, bet spēcīgajā T1 klasē, kurā startēja arī uzvarētājs Vasiļjevs, guva sesto vietu.

Iepriekš Pasaules kausu “Cross-Country Bajas” disciplīnā guvuši tādi braucēj kā Žans-Luī Šlesērs, Nāsirs El-Atija, Kšištofs Holovčiks un Orlando Terranova, bet pērn pirmo reizi uzvarēja Vasiļjevs. Šogad kalendārā iekļauti deviņi posmi, un nākamās sacensības “Dubai International Baja” plānotas jau no 18. līdz 20. februārim Apvienotajos Arābu Emirātos.