Upesciemas folkreisam un krosam pieteikušies 37 dalībnieki

12/01/2018 |

Foto: Kaspars Cikmačs, 4rati.lv

Ceturtdien noslēdzās bezsankciju pieteikšanās termiņš svētdienas LAF Folkreisa Ziemas kausa un LAF Krosa komisijas autokrosa kausa pirmajam posmam Upesciemā, Garkalnes autotrasē. Kļuvis zināms, ka folkreisā startēs 25 dalībnieki, bet krosā uz starta izies 12 braucēju, kas ir labs rādītājs. Skaistu punktu pieteikšanās kampaņai pielika Ints Jeršovs, kurš startēs ar pilnpiedziņu.

Jeršovs trasē vedīs Audi 80 Quattro ar atmosfērisko motoru, formāli atbilstot Open 2500 klasei. Viņš būs interesants spēlētājs kopējā sastāvā.

Arī lietuvietis Pauļus Šniuks, ja būs vienīgais Open 4500 klases braucējs, spēkosies kopā ar pārējiem krosa klases braucējiem, taču viņa rezultāts tiks vērtēts atsevišķi (ārpus ieskaites) gan sacīkstē, gan arī LAF Krosa komisijas kausa kopvērtējumā.

Nav izslēgts, ka sacīkstē pēdējā brīdī tomēr uzrodas arī Jānis Kozlovskis, tiesa, viņa garāžā vēl ļoti daudz darba.

Folkreisā šī nebūs kupli apmeklēta sacīkste. Šis gads veidojas kā folkreisa paaudžu maiņas brīdis, kad daļa folkreisa braucēju meklē ceļu uz autokrosu. Līdzīgs vilnis bija pirms dažiem gadiem, kad uz krosu devās tā laika folkreisa līderi Mārtiņš Starks, Rihards Dainis, Rūdolfs Bogens, arī minētais Ošs, kurš tikko bija sasniedzis pirmo un vienīgo folkreisa uzvaru. Liela daļa sportistu izvairās no ziemas braukšanas, gatavojoties vasaras sezonai. Tiesa, ziemas braukšana kā reiz būtu vērtīga gatavošanās vasarai…

Ar VW Golf II cīņai folkreisā pieteicies Edijs Ošs. Viņam šī būs atgriešanās folkreisā kopš 2013. gada. Savā vienīgajā folkreisa sezonā Ošs guva uzvaru pēdējā posmā Brenguļos, Vasaras kausu togad noslēdzot cienījamā septītajā vietā. Vēlāk sekoja uzvara LAF Krosa komisijas kausa kopvērtējumā, bronzas medaļa NEZ rallijkrosa čempionāta NEZ 2000 klasē, pērn bronza Latvijas autokrosa čempionātā, un citi panākumi.

“Pievienojos Kalvja Buģa komandai, kas izlīdzēs ar auto,” saka Edijs. “Sezonas noskaņā bija tāda rūgta piegarša, ka labāk varētu doties uz klosteri. Bet nemiers jau dīda, un Kalvis pats atnāca ar piedāvājumu, ka viņam esot lieks auto un, vai es negribot uzbraukt. Divreiz jau nebija jāsaka!”

Ošam būs labs sparinga partneris, jo savā senajā kaujas VAZ 2108 sēdīsies 2000 Super klases čempions Ritvars Kārkliņš.

Folkreisa sarakstos viens debitants, kurš gan ir vairāk nekā pazīstams ar folkreisa formātu – Raimonds Lastmanis, kurš 2015. gadā aizvadīja praktiski pilnu LAF Krosa komisijas kausa izcīņas sezonu, gūstot kopvērtējuma trešo vietu. Folkreisā Raimondam formāli debijas sacīkste. Uz starta viņš stāsies ar cita krosista/folkreisista Jāņa Kļavas sagatavotu Opel Astra.

Krosa klasē interesants šķiet jēkabpilieša Aigara Kļaviņa pieteikums. Pērn folkreisā debitējušais braucējs svētdien plāno debitēt krosā, startējot ar Toyota MR2 – leģendāru krosa auto, ar kuru savulaik panākumus guva Mārtiņš Svilis. Ar šo auto Mārtiņš cīnījās par autokrosa un rallijkrosa tituliem gadsimtu mijā, plānu realizējot 2001. gadā, kad viņš kļuva par Latvijas rallijkrosa čempionu. Beidzot tehnika, kas vēlāk ar panākumiem tika izmantota arī autotrekā, atgriezīsies uz kara takas. Aigara uzdevums gaidāmajā cīņā būs mašīnas iepazīšana un izprašana, pašlaik par augtiem panākumiem netiek domāts.

Sandis Džeriņš krosa trasē ievedīs Nissan Sunny automašīnu, kas savulaik cīnījusies rallija ceļos, vēlāk arī sprinta sacensībās. Vairāki folkreisa braucēji dodas cīņā ar Krosa komisijas kausā – pēc gada pārtraukuma atgriežas Matīss Pelēnis, arvien dziļāk krosā brauc Dainis Krūmiņš, Juris Mesters un citi. Andrejs Lajevskis ar lielisko folkreisa Ford Scorpio šoreiz mēģinās spēkus krosā. Pēc gada pārtraukuma LAF Krosa komisijas kausā startēs Aivars Galbāliņš, kurš 2016. gadā šajā seriālā guva otro vietu.

Izmantotie resursi:
www.autocross.lv

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool