Tuvojas Latvijas autokrosa čempionāta posms Vecpilī

27/07/2019 |

Foto: Kaspars Cikmačs, 4rati.lv

Gatavojoties nākamās nedēļas nogalē notiekošajam Latvijas autokrosa čempionāta posmam trešdien noslēdzās bezsankciju pieteikumu pieņemšanas termiņš. Ko atklāj šā brīža dalībnieku saraksti un, vai iespējami papildinājumi?

Vecpils posma dalībnieku saraksts papildinājies ceturtdienas rītā, sarakstos nokļūstot tiem braucējiem, kuri pieteikumu sūtījuši pēc trešdienas darba laika – dalībnieku pievienošana notiek manuāli, izskatot sportista gatavību (licence, apdrošināšana, utt) piedalīties sacensībās. Līdz ar to lielākā daļa klašu pārlēkušas pāri kvoruma robežai, savācot sešus vai vairāk sportistus kopvērtējuma punktu sadalei. Pašlaik zem sitiena tradicionāli atrodas 1600 klase ar pieciem pieteikumiem, savukārt šo tradīciju diemžēl sāk pārņemt arī Open 2500 klase.

1600 klasē no gaidītajiem un šogad startējušajiem braucējiem nav iepriekšējā posma uzvarētāja Edija Oša, kā arī pirmajā posmā startējušā, taču mašīnas būves procesā esošā Ģirta Kuzmaņa. Agrais pieteikumu termiņš gan var radīt maldus šajā jautājumā, jo kā viens, tā otrs sarakstos var arī parādīties.

Līdzīgi arī Open 2500 klasē – sarakstos nav iepriekšējā (un aiziepriekšējā) posma uzvarētāja Armanda Plūmes, gribētos domāt, ka sezonas līderis vēl uzradīsies, jo vairāk, ja klasē izšķiras posma ieskaites liktenis.

Par pieteikumu saraksta papildinājumiem laikā līdz sacīkstei varam būt visai droši. Pilskalnu posma finišs un Vecpils pieteikumu termiņa beigas izrādījušās psiholoģiski salīdzinoši tuvu, tāpēc vairāki sportisti jau atzinuši, ka nebija iedomājušies tik laicīgi iedziļināties Vecpils posma pieteikšanās nosacījumos – kam negadās. Kavēts pieteikums Latvijas autokrosa čempionātā nozīmē laika kontroles rezultāta neņemšanu vērā, attiecīgi, pirmajā kvalifikācijā starts no starta laukuma beigām.

Ar visu nelielo apjukumu klašu sastāvi cienījami, lai gan allaž var gribēt vairāk. Mini bagiju klasē seši sportisti – pēdējo posmu visi vadošie braucēji. Pilskalnu šova klase VAZ Klasika septiņu braucēju sastāvā, ar interesantu niansi – viens no favorītiem Kalvis Tēts sarakstos jau ar kavējuma atzīmi, līdz ar to briest intriga, Kalvim braucot no pēdējām pozīcijām. Viņš gan sarakstos ir kā septītais un pirmais no kavētājiem, attiecīgi, pirmajā kvalifikācijā tam vajadzētu nozīmēt startu no trešās rindas.

VAZ klasē uz starta šajā posmā atgriezīsies Kaspars Garkalns, kuram starp Brenguļu un Vecpils posmu bijuši spoži piedzīvojumi krosa sacensībās svešumā, ar kuriem viņš solīja padalīties arī ar Autocross.lv lasītājiem.

B600 klasē seši pieteikumi un atvieglojuma sajūta par vismaz šobrīd sasniegto kvorumu. Lai gan listē nav Arta Grantiņa, kurš Pilskalnos izstājās, klases kvorumu nodrošina sen gaidītais Montas Beierbahas pieteikums. Sarakstos pēc izlaistā Jēkabpils posma atgriezies arī Viesturs Sproģis, kura komanda ļoti atbildīgi pret B600 klases pastāvēšanu nodeva bagiju īrniekam. Un īrnieks Edijs Rakovs posmu aizvadīja cienījami, zinot, ka šie bija viņa pirmie metri bagijā. Edijs, savukārt, atgriezies savā sākotnēji paredzētajā klasē 2000 Super.

Runājot par 2000 Super klasi – šobrīd desmit pieteikumu, ar pāris pozitīviem elementiem. Pirmkārt, pēc Brenguļu posma cīņā atgriezies Raimonds Mūrnieks, otrkārt, pēc ilgāka pārtraukuma čempionāta posmam pieteicies Endijs Skolmeistars, treškārt, čempionātā plāno debitēt ātrais grobiņnieks no Folkreisa Andis Dreimanis.

Sekosim līdzi notikumiem dalībnieku sarakstā, jo izmaiņas/papildinājumi, visticamāk, būs.

Izmantotie resursi:
www.autocross.lv

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool