Sākusies trofi reidu sezona ar bezceļa festivālu Kurland Trophy 2011

06/04/2011 |

Info: Krišjānis Vidušs
Foto: Dace Janova (Fotoaģentūra “4rati”)

Ēdolē pirmajās aprīļa brīvdienās norisinājās Kurland Trophy 2011, trofi reidu sezonas atklāšanas sacensības. Šoreiz Latvijā tika atklāta ne vien Lavijas Trofi reidu sezona, bet arī Lietuvas un Ziemeļeiropas zonas čempionāts, kā arī Krievijas Trofi reidu čempionāta kandidāta posms.

Sacensības tika atklātas sestdienas rītā ar uzrunu Ēdoles centrālājā laukumā un īsi pēc tam vairāk kā 150 dažādās tehnikas vienības devās distancē. Trofi reidu sacensības Standarta jeb TR1 viens kategorijā savu pārākumu nodemonstrēja igauņu sportisti, neatstājot nekādas cerības ne lietuviešu, ne latviešu sportistiem, ieņemot pirmās četras vietas, uzvarētāja godā – Rene Derik ekipāža no Igaunijas. Labākais sasniegums Latvijas ekipāžai šoreiz, pēc sezonas pārtraukuma atgriežoties sportā, Jurija Česnovicka, Jurija Umbraško ekipāžai.

TR2 kategorijā no Latvijas uz starta stājās divas ekipāžas – Nadļonoks /Leimanis un Marcinkevičs /Bērziņš. Nadļonokam pietiekama motivācija bija pagājušajā sezonā izcīnīta augstā otrā vieta NEZ čempionātā. Tomēr šoreiz jau pašā sacensību sākumā pievīla tehnika un nekāda spēkošanās ar kaimiņvalstu līderiem neizdevās. Latvijas godu mēģināja aizstāvēt Inta Marcinkeviča ekipāža ar stūrmani Miķeli Bērziņu, kas arī izdevās diezgan labi un tika izcīnīta ceturtā vieta, bet goda pjedestāls atkal nokļuva igauņu rokās – te uzvara Anti Puusepp ekipāžai, bet otrie Alvar Tahe ekipāža.

Šoreiz OPEN kategorijā ar lielisku sniegumu orientēšanās zonā uzvaru izcīnīja Jānis Siliņš / Arnis Pušs no SK „Jaunpils”, bet otrajā vietā, atpaliekot par nieka 3 punktiem, pagājušā gada čempions Ivars Roze ar stūrmanis Induli Vīdušu no „Rekuss Raicing team”, trešie šoreiz Aigara Mizgas / Alvja Reinšmita ekipāža SK „Jaunpils”.

Prototipu TR3 kategorijā uzvarētāja godā Edvīns Vansovičs ar stūrmani Juri Dzeni, kuriem izdevās apsteigt gan igauņu Tarvo Klasimae ekipāžu, gan Priit Aus. Edvīns pārliecinoši bija labākais triāla un dubļu apļa sacensībās, bet orientēšanās zonā vien nedaudz piekāpās sīvākajam konkurentam no Igaunijas Tarvo.

ATV kategorijā pēc ilgāka pārtraukuma uz starta stājās kupls pulks braucēju 9 komandas. Par uzvarētājiem šajā kategorijā kļuva SK Rugāji pārstāvji Mārtiņš Lilienfeld un Ronalds Gusts, nedaudz apsteidzot otrās vietas ieguvējus Uldi Milleru un Jāni Romanovski, bet trešajā vietā atstājot pieredzējušos braucējus no Lietuvas Robertas Sidorenka un Tomas Bureika.

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool