Latvijas autošosejas čempionātā Pērnavā uzvar N.Grjazins un J.Vanks

1. maijā Pērnavā, “auto24ring” trasē, tika aizvadīts pirmais Latvijas un Baltijas autošosejas čempionāta posms, kurā uz starta izgāja vairāk nekā 100 sportisti no 8 valstīm. Latvijas čempionātā uzvaras izcīnīja Nikolajs Grjazins (“Kumho Tyre Challenge S1600 klase”) un Jānis Vanks (“Kumho Tyre Challenge Nacionālā klase”).

Latvijas čempionāta “Kumho Tyre Challenge” ieskaitē uz starta stājās 17 sportisti, no kuriem 10 startēja “Nacionālās klases” ieskaitē, savukārt septiņi stājās uz starta “Super 1600” klasē.

“Super 1600” klasē nepārspējams abos braucienos bija Vasīlijs Grjazins (SRT), izcīnot pārliecinošu uzvaru čempionāta pirmajā posmā. Stabilu sniegumu abos braucienos uzrādīja igauņu sportists Kairo Kallas, ieņemot otro vietu. Tikmēr dramatiskākā cīņa izvērtās par trešo vietu. Pirmajā sacīkšu braucienā trešo vietu izcīnīja Beate Klipa, savukārt otrajā braucienā sportiste saņēma 20 sekunžu sodu, pēc kura B.Klipai bija vienāds punktu skaits ar Dmitriju Savatējevu. Tomēr pateicoties labākiem kvalifikācijas rezultātiem, trešo vietu ieņēma Beate Klipa (LMT Autosporta Akadēmija). Šis sportistei bija pirmais starts Baltijas autošosejas čempionātā.

Tikmēr ne visai veiksmīga debija autošosejā bija vēl vienam jaunajam sportistam Mārtiņam Seskam (LMT Autosporta Akadēmija), kurš kvalifikācijā uzrādīja 4. ātrāko apļa laiku, tomēr sacīkstēs bija spiests izstāties elektronikas problēmu dēļ.

“Nacionālajā klasē” sezonu ar uzvaru ir iesācis trīskārtējais vicečempions Jānis Vanks (“Rexona Men”), uzvarot abos sacensību braucienos. Otrajā vietā ierindojās pagājušā gada sezonas uzvarētājs Garijs Rožkalns, bet trešo vietu izcīnīja Gatis Drēviņš.

Kausi tika sadalīti arī starp Baltijas čempionāta dalībniekiem. “Baltic Touring Cars” ieskaitē pārāks par visiem izrādījās viesis no Somijas – Raimo Kesseli. Otro vietu izcīnīja igauņu sportists Raivo Hjāls, bet trešo Petri Blumkvists. Visi trīs klases favorīti startēja ar jaudīgajām “Chevrolet Camaro” automašīnām.