Sievietes autosportā: Nellija Štolcermane

10/04/2018 |

Foto: FIA

Starptautiskā Automobiļu federācija (FIA) aizsākusi kustību “Sievietes autosportā”. Kustības mērķis ir popularizēt un veicināt sieviešu iesaistīšanos motorizētajos sporta veidos. Latvijas Automobiļu federācija (LAF) veido stāstu sēriju par sievietēm, kuras aktīvi piedalās aizraujošā autosporta dzīvē Latvijā.

Nellija Štolcermane – vairākkārtēja Latvijas un 2006. gada pasaules čempione ūdens motociklu sportā. Trīs gadus braukusi bobslejā. Viena no trim Vladislava Šlēgelmilha atvasēm, šobrīd kopā ar brāli Haraldu Šlēgelmilhu vada Sporta kompleksu “333”.

Jautāta, lai nosauc trīs īpašības, kas, viņasprāt, raksturo Nelliju Štolcermani vislabāk, viņa atbild: “Esmu neatlaidīga un mērķtiecīga. Pēc horoskopa esmu vērsis – neatkāpjos no plāniem un mērķiem. Ļoti bieži pirms nospraustā termiņa sasniedzu to, ko bija iespējams sasniegt tikai daudz garākā laikā ar lielākiem resursiem. Esmu glābēja – man laikam karmiski ir tā, ka regulāri risinu dažādas problēmas, glābju dažādās bezizejas situācijās nonākušus cilvēkus, kolēģus, risinu kāda ievārīto putru, “dzēšu ugunsgrēkus” (pasmaida). Vēl esmu jaudīga un stipra – tā kā mani dzīves sporta veidi nav bijuši no tiem sievišķīgākajiem, tad tie mani ir norūdījuši un esmu kļuvusi par stipru sievieti. Varu izdarīt vairākas lietas reizē, nezaudējot kvalitāti. Varu vienlaicīgi vadīt vairākus projektus. Ja būtu vēl ceturtais raksturojums, tad uzskatu, ka jau no mazotnes esmu baigā plānotāja. Varu šad tad “samenedžēt” visu, pašai pat neiesaistoties.”

Šobrīd Nellija kopā ar brāli Haraldu vada Sporta kompleksu “333”: „Jau vairāk nekā 12 gadus uzticīgi strādāju šajā – tēva izveidotajā uzņēmumā. Sākumā pienākumi bija gana vienkārši – grābt melnzemi, sēt zāli, vākt atkritumus un tā – soli pa solim, uzkrājot pieredzi, izejot cauri gandrīz visiem procesiem un amatiem, šobrīd kopā ar brāli vadām “333”. Tēvs, redzot, ka mēs varam pacelt šo sporta kompleksu jaunā līmenī, nodeva mums savu iesākto un devās pelnītā pensijā. Māsas Sibillas pārziņā ir veikparka zona, ūdens atpūtas zona un festivāls “Playground”.

“”333” ir manas otrās mājas. Mans ģimenes loceklis. Es pat nestādos priekšā vidi, vietu, kolektīvu, kurā es varētu tik jaudīgi sevi realizēt. Mīlu šo vietu, šo kompleksu, to, ko es daru. Tas ir mantots ģimenes uzņēmums, manā sirdī tā ir ļoti liela vērtība. Es lepojos būt daļa no “333” (Nellija un Mareks Štolcermaņi arī savas kāzas svinēja Sporta kompleksā “333”, red.),” tā Nellija.

Noslēgumā gribēju prasīt – ko viņa teiktu visām tām meitenēm, kam interesē autosports – vai un kādēļ vērts ar to nodarboties, ar ko sākt? Nellija atbild: “Pirmkārt, lai kāds būtu sporta veids, sportot vajag. Un vajag nodarbotes ar to sporta veidu, kas tiešām patīk, ko darot tu gūsti baudu, prieku un gribi to darīt vēl un vēl. Ja izvēle kritusi par labu motorizētajam sporta veidam, tad labs sākums autosportam ir kartings – pamatu pamats autosportā lielākajai daļai sportistu, kas sasnieguši augstākās virsotnes. Pēc tam jau var saprast, kurp “vējš pūš” – uz šoseju, grunti. Dzīve ieviesīs savas korekcijas (pasmaida). Vēl ir jāapzinās, ka sieviete autosportā (joprojām) ļoti bieži netiek uztverta nopietni. Ar to ir jārēķinās, jāsamierinās un vienkārši jāturpina iesāktais. Ir lieki tērēt enerģiju, pierādot kaut ko, argumentējot. Dari, un tavi darbi runās tavā vietā.”

Informāciju sagatavoja:
Kristīne Pavlovska
Latvojas Automobiļu federācija

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool