Nitišs gūst pirmo uzvaru pasaules čempionātā, triumfē arī Baumanis

Reinis Nitišs izcīnījis vēsturisku pirmo uzvaru FIA pasaules rallijkrosa čempionātā, triumfējot šodien notikušajā finālā Hellas trasē, Norvēģijā. Tāpat pirmo uzvaru Eiropas čempionātā turpat Norvēģijā paralēli guva “Super 1600” klasē startējošais Jānis Baumanis.

Nitišs bija līderis pēc sestdien veiktajiem diviem kvalifikācijas braucieniem, savukārt šodien, pēc trešā un ceturtā brauciena, viņš bija atkritis uz otro vietu, piekāpjoties Peteram Solbergam. Tieši Solbergs izrādījās Nitiša sīvākais sāncensis atlikušajā pasaules čempionāta posma daļā.

Pusfinālu Nitišs sāka no pirmās starta vietas un finišā par 0.014 sekundēm bija priekšā Timijam Hansenam, kamēr trešo vietu ieguva Timurs Timerzjanovs. Šoreiz nedēļas nogale ne tik spoža izvērtās līdzšinējam pasaules čempionāta līderim Andreasam Bakerudam, Nitiša “Olsbergs MSE” komandas biedram, kurš finālā neiekļuva. Savukārt otrajā pusfinālā pirmā vieta tika Solbergam, kurš pārspēja Hansenu un Kenu Bloku.

Finālā Nitišs izmantoja “pole position” priekšrocības un startā bija ātrākais. Tikai viņš un Timerzjanovs nedevās “Joker” aplī, pēc pirmajiem līkumiem iekārtojoties pārliecinošā vadībā. Nitišs sāka atrauties, kamēr ļoti ātrs bija arī tobrīd trešajā vietā braucošais Solbergs, kurš jau bija veicis “Joker” apli. Kļuva skaidrs, ka viņi būs galvenie konkurenti uz uzvaru.

Nitišs gaidīja līdz pēdējam, lai dotos savā “Joker” aplī, taču līdz tam spēja pabraukt mazliet ātrāk par Solbergu un cīņā atgriezās viņam tieši priekšā. Lai gan izskatījās, ka 2003. gada WRC čempions varētu pacīnīties par pirmo vietu, Nitišs ļoti aukstasinīgi noturējās vadībā, izcīnot vēsturisku pirmo uzvaru pasaules rallijkrosa čempionātā. Finišā Solbergs atpalika 0.988 sekundes, bet trešo vietu izcīnīja Bloks.

Jāatgādina, ka iepriekšējos divos posmos Nitišs ierindojās otrajā un septītajā vietā, bet pēc šīs uzvaras kļuvis par jauno “SuperCar” klases līderi.

Tikmēr Jānis Baumanis, svinot savu dzimšanas dienu, Eiropas čempionāta klasē “Super 1600” uzvarēja gan pusfinālā, gan finālā, arī izcīnot savu pirmo uzvaru. Finālā Baumanis uzveica Ulriku Linnemanu un Espenu Isaksatri.

Nākošais pasaules un Eiropas čempionāta posms notiks Somijā, 28. un 29. jūnijā.