Neste World RX of Latvija 1.dienā latviešiem lielisks ātrums

15/09/2018 |

Foto: Dace Janova, www.4rati.lv

CSDD Biķernieku Trasē uzsākts Monster Energy FIA pasaules rallijkrosa čempionāta devītais posms Neste World RX of Latvia. Tajā lielisku ātrumu pret pasaules grandiem demonstrēja Jānis Baumanis, pirmo sacensību dienu noslēdzot devītajā vietā. Uzsākts arī FIA Eiropas rallijkrosa čempionāta posms Supercar klasē, kur uzvaru otrajā kvalifikācijas kārtā izcīnīja Reinis Nitišs, dienu noslēdzot otrajā vietā. Tikmēr Artis Baumanis un Arnis Odiņš FIA Eiropas čempionāta Super1600 klases ieskaitē ierindojās attiecīgi ceturtajā un deviņpadsmitajā vietā.

Diametrāli pretēji starti abos kvalifikācijas braucienos padevās Jānim Baumanim. Pirmajā braucienā nācās iestrēgt aiz lēnākajiem braucējiem – Aleksandra Vurca un Olivera Beneta. Pozīcijas tika atgūtas, taču laiks zaudēts, kā rezultātā Stard komandā startējošais Baumanis sasniedza divpadsmito vietu. Savu potenciālu Jānim izdevās apliecināt otrajā braucienā, izcīnot astoto vietu, kas ļāvis pirmo dienu kopējā ieskaitē noslēgt devītajā pozīcijā.

Jānis Baumanis: “Ar pirmo braucienu nebiju apmierināts. Startā blakus esošais Niko Millers mazliet izkustējās pirms zaļās gaismas. Tā rezultātā pieļāvu lielu kļūdu. Mazliet atlaidu sajūgu un startu izbraucu pēdējais. Tālāk jau katrā pagriezienā mazliet tika zaudēts laiks un tur arī tās sekundes saskrēja. Otrajā braucienā padevās ievērojami labāks starts, tādēļ arī pats esmu vairāk apmierināts ar šo braucienu. Komandai nāksies pastrādāt, jo dīvainas skaņas nāca ārā no mašīnas. Iespējams, vainīga transmisija. Sajūta, ka tur zaudēju laiku, tomēr līdz svētdienas rītam vēl ir laiks, lai savestu visu kārtībā.”

Platu soli pretim Eiropas čempiona titulam spēris SET Promotion vienības braucējs Reinis Nitišs. Pirmajā braucienā jēkabpilietis startā iespraucās uzreiz aiz francūža Sirila Reimonda. Uzbrukumi francūža pozīcijai nebija sekmīgi, tomēr atspēlēšanās notika otrajā braucienā. Reimonds izvēlējās kļūdainu trajektoriju, kas pavēra durvis Nitišam. Izbraucis pirmo pagriezienu sēriju vadībā, savu līderpozīciju mājinieks no rokām neizlaida. Spožais brauciens ļāvis pirmo dienu Nitišam noslēgt otrajā vietā kopējā ieskaitē aiz Antona Marklunda.

Reinis Nitišs: “Džokera sekciju neizdevās izbraukt tik ātri, kā vēlējos. Tur arī zaudēju pozīciju pirmajā braucienā. Par to gan īpaši nebēdāju, jo visi redz mūsu ātrumu un cīņassparu mājas posmā. Sasniedzot otrā brauciena finišu bija arī prieka kliedziens. Uz starta stājās visi labākie braucēji. Protams, bija sakritības, kas palīdzēja sasniegt šo rezultātu, taču psiholoģiski tas bija ļoti nepieciešams. Pie līdzīga starta izbraucu pirmais. Sākot ar to brīdi, kāpināju tempu un mani neviens vairs nespēja apdzīt. Atbildības nasta pēc veiksmīgā starta palika lielāka, taču spējām ar to tikt galā.”

Artis Baumanis šodien Eiropas čempionāta Super1600 klasē klasē aizvadīja trīs kvalifikācijas braucienus. Aizvadot otro startu ar Audi A1 spēkratu, par viņa galveno konkurentu kļuva Volland Racing komandas biedrs Rokas Baciuška. Pirmajā braucienā abi nesapratās un viens aiz otra iebrauca džokera aplī. Otrajā braucienā starts neizdevās kā cerēts un Artis kopējā ieskaitē uzrādīja ceturto rezultātu. Dienas noslēdzošajā braucienā spraigie cīniņi pirmajos pagriezienos noslēdzās neveiksmīgi – Baumanis sagriezās un zaudēja daudz laika. Artis nepadevās un apliecināja savas prasmes, atgūstoties līdz pat labāko sešiniekam, kas pirmo dienu ļāvis noslēgt ceturtajā vietā.

Artis Baumanis: “Pats pieļāvu dažas kļūdiņas otrajā kvalifikācijā, taču tā padevās labāk kā pirmais brauciens, jo vērtīgi izanalizējām iegūto informāciju. Kad visi veic līdzīgu startu, ir ļoti sarežģīti cīnīties no ārmalas, neiesaistoties kontaktos. Ar pirmo pagriezienu bijām uzmanīgi un tālāk cīnījāmies cik spēka. Kontakts pēdējā braucienā nemaz nebija tik spēcīgs, kā sekas, ko tas radīja. Tikpat kā biju jau līderis, dodoties otrajā pagriezienā, tomēr pēkšņi mašīna sagriezās. Nemaz nezinu, kurš pie tā bija vainīgs. Dienas beigās atradu ātrumu gan sevī, gan mašīnā. Protams, beigās veiksme nestāvēja klāt, taču, ja nebūtu sagriezies, esmu pārliecināts, ka rezultāts būtu bijis ļoti labs.”

Arnim Odiņam pirmā brauciena startā izdevās izvairīties no priekšā braucošajiem sportistiem, kuri piedzīvoja kontaktu. Ar pārdomātu un stabilu braucienu tika iegūta 13. vieta. Turpinājums gan neizvērtās tik veiksmīgs. Jau pirmajos līkumos Odiņš tika izspiests ārpus trases, tomēr tempa kāpināšana ļāva cerēt uz labākiem rezultātiem. Trešā kvalifikācijas kārta Odiņam noslēdzās priekšlaicīgi. Brauciens tika uzsākts apņēmīgi, cīnoties par vadošajām pozīcijām, tomēr auto elektronikas defekts liedza sasniegt finišu.

Arnis Odiņš: “Šis ir tehniskais sporta veids. Šoreiz elektroniskas neveiksmes dēļ nefinišēju, taču to izdevās veiksmīgi atrast un novērst pirms rītdienas cīņām. Jau trešajā braucienā bija izdevies atrast ātrumu pēc pamatīgas mocīšanās pirmajās divās kārtās. Kad tas izdevās, rezultāti jau līdzinājās vadošajiem braucējiem, tādēļ uz rītdienu raugos ar optimismu. Esam patālu no sākotnējā plāna. Svētdien centīsimies izbaudīt dienu un sasniegt pēc iespējas labāku rezultātu.”

FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posmu Neste World RX of Latvia 2018. gadā iespējams sarīkot pateicoties atbalstam, ko sniedz posma titulsponsors Neste, kā arī LR Izglītības un zinātnes ministrija, Live Riga un partneris Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD).

Jaunākā informācija par FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posmu Neste World RX of Latvia pieejama sociālo tīklu kontos Twitter, Facebook, YouTube un Instagram. Tāpat saziņai sociālajos tīklos aicinām izmantot tēmturi #NesteLatviaRX, kas ļautu vienuviet apvienot visus veiktos ierakstus par FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posma norisi Latvijā.

Neste World RX of Latvia provizoriskais norises grafiks*

Svētdiena, 16. Septembris
8:00     Trase atvērta skatītājiem
8:45     Treniņbraucieni // visas klases
9:45     3. kvalifikācija // World RX; Euro RX Supercar
            4. kvalifikācija // Euro RX Super1600; World RX; Euro RX Supercar
12:45   Autogrāfu sesija, Fanu zonā
13:10   Monster Energy Torņa Dumpis, Fanu zonā
13:40   Pusfināli // Euro RX Super1600
Pusfināli // Euro RX Supercar
Fināls // Euro RX Super1600
15:00   Pusfināli // World RX
Fināls // Euro RX Supercar
Fināls // World RX
15:50   Apbalvošana, Fanu zonā
18:00   CSDD Biķernieku Trase slēgta skatītājiem
22:00   Oficiālā ballīte nakts klubā Coyote Fly
*pēc Latvijas laika; norādītie laiki ir provizoriski un var mainīties.

Info: Jānis Unbedahts, mediju sekretārs, RA Events

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool