Pirmās ķibeles un avārijas jau Dakaras rallija atklāšanas posmā

07/01/2018 |

Foto: autoproyecto.com

Ar pirmo posmu no Limas uz Pisko sestdien Peru startēja Dakaras rallijs. Vieglo auto ieskaitē vadību pārņēmis Nasers Al-Atija, bet smago mašīnu vērtējumā ātrākais pirmajā dienā bija Alešs Lopraiss.

Dakaras rallija dalībniekiem šī bija tikai iesildīšanās diena, jo, lai gan pārbrauciens bija 242 km garš, ātrumposma režīmā tika veikts tikai 31 km. Krietni grūtāka solās būs otrā sacensību diena, jo svētdien sportistiem būs jāmēro 278 km pārbrauciens un 267 km ātrumposms, dienai sākoties un noslēdzoties turpat Pisko.

Dubultuzvaru pirmajā dienā guva “Toyota Gazoo Racing” komanda. Divkārtējais Dakaras rallija čempions Nasers Al-Atija no Kataras,  startējot ar “Hilux” pikapu, sasniedza labāko rezultātu, par 25 sekundēm pārspējot komandas biedru Bernhardu ten Brinki. Ar trešo ātrāko laiku pārsteidza mājinieks Nikolass Fuhs, kuru esam redzējuši arī pasaules rallija čempionātā – peruānis startē ar “Borgward” markas spēkratu.

Mazāk par minūti Al-Atijam zaudēja vēl arī debitants Braiss Menzīss (“Mini”), Nani Roma (“Mini”) un Žinels de Viljē (“Toyota”), kamēr labākais no “Peugeot” komandas pilotiem bija Stefans Petransels, kuram tikai 11. vieta.

Petransela komandas biedram Sebastjēnam Lēbam jau pirmajos kilometros radās bremžu defekts, kā rezultātā sportists pazaudēja aptuveni sešas minūtes. Ņemot vērā, ka ātrumposms bija tik īss, zaudēts nav ļoti daudz un cīņu par pirmo uzvaru Dakaras rallijā deviņkārtējais WRC čempions varēs turpināt.

Ar Latvijas licenci uz starta devies ukraiņu stūrmanis Oļegs Uperenko, kurš lasa stenogrammu krievu pilotam Ivanam Šihotrarovam. Startējot ar “Toyota PJ Cruiser”, pirmajā posmā šis duets sasniedzis 38. rezultātu.

Tāpat jāpiemin, ka Dakaras rallijā startē trīs lietuviešu ekipāžas. Vaidots Žala (“Toyota”) sasniedza 20. rezultātu, Antans Juknevičs (“Toyota”) ierindojās 44. pozīcijā, bet neveiksmīgs sākums Benediktam Vanagam (“Toyota”), kurš pamanījies zaudēt 1 stundu un 40 minūtes, līdz ar to ir viens no pēdējiem.

Jau pirmā diena lielas problēmas sagādāja vienai no ekipāžām. Pamatīgu avāriju piedzīvoja libānietis Džads Komairs ar “BMW”, sportistiem tiekot cauri sveikā.

Smago auto ieskaitē uzvaru pirmajā posmā guva Čehijas pārstāvis Alešs Lopraiss ar “Tatra” automašīnu. Tikai 22 sekundes no viņa atpalika Martins van den Brinks (“Renault”), bet 29 sekundes zaudēja pērnā gada Dakaras rallija uzvarētājs Eduards Nikolajevs (“Kamaz”).

Dakaras rallijs risināsies līdz 20. janvārim.

Dakaras rallija kopvērtējums pēc 1. posma

Vieglie auto:

Vieta Pilots Auto Rezultāts
1. Nasers Al-Atija Mini 14m22s
2. Bernhards ten Brinke Mini +25s
3. Nikolass Fuhs Borgward +34s
4. Braiss Menzīss Mini +38s
5. Nani Roma Mini +53s
6. Žinels de Viljē Toyota +54s
7. Lusio Alvaress Toyota +1m12s
8. Miko Hirvonens Mini +1m36s
9. Jakubs Pržigonskis Mini +1m45s
10. Martins Prokops Ford +2m04s

Smagie auto:

Vieta Pilots Auto Rezultāts
1. Alešs Lopraiss Tatra 15m57s
2. Martins van den Brinks Renault +22s
3. Eduards Nikolajevs Kamaz +29s
4. Tons van Genugtens Iveco +1m11s
5. Antons Šibalovs Kamaz +1m18s
6. Sjarhejs Vjazovičs MAZ +1m46s
7. Dmitrijs Sotņikovs Kamaz +1m48s
8. Ajrats Mardījevs Kamaz +2m11s
9. Martins Kolomijs Tatra +2m25s
10. Aliaksejs Višņevskis MAZ +2m50s
Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool