“Peugeot” aizies no Dakaras rallija, Lēbam atlikusi viena iespēja

12/10/2017 |

Foto: Peugeot Sport

Deviņkārtējais pasaules čempions rallijā Sebastjēns Lēbs žurnālistiem atklājis, ka “Peugeot” komanda visticamāk aizies no Dakaras rallija, līdz ar to nākamā gada sacīkstes varētu būt viņa pēdējā iespēja uzvarēt.

Lai gan jau iepriekš bijusi zināma “Peugeot” komandas neapmierinātība ar Dakaras rallija tehniskajiem noteikumiem, tas varētu nebūt galvenais aiziešanas iemesls. Stefans Petransels tai atnesis uzvaras gan 2016., gan 2017. gada sacensībās un fakts, ka komanda jau sasniegusi faktiski visu iespējamo visticamāk arī kļūs par patieso šāda lēmuma iemeslu.

Lēbs Dakaras rallijā debitēja pērn un abas reizes bijis sacensību līderis pirms izstāšanās – 2016. gadā tika piedzīvota avārija, kamēr šogad nācās cīņu par uzvaru pārtraukt tehnisku problēmu dēļ.

“Būs svarīgi nākamgad izcīnīt uzvaru, jo šķiet, ka tā būs pēdējā iespēja,” saka Lēbs. “Varbūt “Peugeot” izlems turpināt, bet es tā nedomāju. Šobrīd esam kļuvuši pieredzējušāki un būtu lieliski, ja varētu uzvarēt. Tajā pašā laikā nekad nevar zināt, ko var sagaidīt no tāda gara rallija kā Dakara.”

Otrdien noslēdzās Marokas rallijs, kurā piedalījās arī Lēbs, izcīnot otro vietu. Pēc aptuveni nedēļu ilgām cīņām viņš piekāpās tikai Naseram Al-Atijam, kurš startēja ar “Toyota” pikapu.

Jāpiemin, ka par atgriešanos “X-Raid Mini” komandā uz 2018. gada Dakaras ralliju paziņojis spānis Nani Roma, kurš šajās sacensībās uzvarējis divas reizes. Savukārt divkārtējais smago auto klases uzvarētājs Žerārs de Rojs 2018. gada Dakaras ralliju izlaidīs, lai piedalītos “Africa Eco Race” rallijmaratonā.

Dakaras rallijs startēs 6. janvārī Peru galvaspilsētā Limā.

Izmantotie resursi:
www.motorsport.com

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool