Olivers Solbergs – “RallyX Nordic” čempions, Nitišam laba debija

08/10/2018 |

Foto: Facebook.com/PetterSolbergWRX

Ar posmu Zviedrijā aizvadītās nedēļas nogalē noslēdzās Ziemeļeiropas rallijkrosa čempionāts, kas plašāk pazīstams kā “RallyX Nordic”. Prestižajā “Supercar” klasē 2018. gada titulu ieguva Olivers Solbergs, savukārt “Supercar Lites” ieskaitē šajā reizē uz starta stājās latvietis Reinis Nitišs.

Latvijas rallija čempionātā startējošais Olivers Solbergs, kurš ir leģendārā autosportista Petera Solberga dēls, veiksmīgi uzsācis karjeru arī rallijkrosā un šogad pārstāv jaudīgo “Supercar” klasi. Kvalifikāciju gan viņš pabeidza tikai piektais, taču savā pusfinālā uzvarēja, triumfējot arī finālbraucienā, kas norvēģim deva titulu sezonas kopvērtējumā. 17 gadus vecais sportists šogad uzvarēja trijos no sešiem posmiem.

“Supercar Lites” klasē latviešu vienības “Sporta Racing Technologies” sastāvā noslēdzošajā posmā startēja gan Vasīlijs Grjazins, gan aizvadītās sezonas Eiropas “Supercar” čempions rallijkrosā Reinis Nitišs, kuram šī bija debija “RallyX Nordic” seriālā. Kvalifikāciju Nitišs pabeidza kā trešais, kamēr Grjazins tobrīd bija sestais. Nitišam izdevās uzvarēt savā pusfināla braucienā, kamēr Grjazins savā cīņā palika ceturtais un uz finālu netika. Izšķirošajā braucienā Nitišam ceturtā vieta, kamēr uzvarēja Markuss Hoglunds.

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool