Olimpiskais čempions Hojs debitēs pasaules rallijkrosa čempionātā

12/04/2019 |

Foto: Motorsport.com

Seškārtējais Olimpiskais čempions riteņbraukšanā Kriss Hojs šī mēneša beigās gaidāmajā posmā Barselonā debitēs pasaules rallijkrosa čempionātā. Kopumā sacensībās uz starta stāsies 19 sportisti.

Pasaules čempionāta otrais posms norisināsies 27. un 28. aprīlī Spānijas pilsētā Barselonā. Starp 19 braucējiem atrodams arī Jāņa Baumaņa vārds, bet latviešu autosportista STARD komandas biedrs šajā reizē būs soms Jani Pāsonens, kurš savulaik “Škoda Motorsport” rūpnīcas komandas sastāvā startēja pasaules rallija čempionātā WRC klasē.

Tikmēr viena no lielākajām sporta slavenībām uz starta būs britu treka riteņbraucējs Kriss Hojs. 43 gadus vecais sportists startēs ar “Xite Racing” sagatavotu “Ford Fiesta”, bet jau nākamnedēļ viņam ieplānoti testi Velsā, Pembrijas rallijkrosa trasē. “Xite Racing” sastāvā pirmajā posmā jau startēja Olivers Benets.

“Braukt ar rallijkrosa mašīnu vienmēr bijis manu vēlmju sarakstā, bet sacensties pret pasaules labākajiem braucējiem būs kaut kas īpašs un reizē arī liels izaicinājums,” saka Hojs. “Testos mēģināšu iemācīties visu, kas nepieciešams pirms manas debijas pasaules čempionātā.”

Hojs savā riteņbraucēja karjerā ne vien sešas reizes izcīnījis Olimpisko spēļu zelta medaļas, bet arī vienu sudraba godalgu un 11 reizes ieguvis pasaules čempiona titulus, kā arī zelta medaļu Nāciju Sadraudzības spēlēs. Kopš 2013. gada ar riteņbraukšanu profesionālā līmenī Hojs vairs nenodarbojas, bet 2016. gadā startēja Lemānas 24 stundu sacīkstēs ar LMP2 klases prototipu, tāpat viņš aizvadījis autosacīkstes Eiropas “Le Mans” čempionātā un Lielbritānijas GT seriālā.

Barselonas posma dalībnieku saraksts:

Izmantotie resursi:
www.fiaworldrallycross.com

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool