Noslēdzies BRIDGESTONE ADRENALIN DRAGREISA 4. posms Liepājā

17/07/2013 |

Info: Rally Kurzeme preses dienests
Foto: Mareks Seleņa

12. un 13. jūlijā Liepājā tika slēgta satiksme Pulvera ielā, kur norisinājās Latvijas dragreisa čempionāta 4. posms „Bridgestone Adrenalin Dragrace Championship’’. Aizraujošajās un notikumiem bagātajās sacensībās tika piedzīvots pamatīgs karstums, pārsteidzoši rezultāti un skaistas uzvaras.

Pulvera ielas garums organizatoriem ļāva uzstādīt ceturtdaļjūdzi (402,336 metrus)  garu dragreisa taisni, kur skatītājus priecēja grandiozas dragreisa sacensības un vērienīgais Rubbers riepu kūpināšanas šovs. Īpaši spraigas cīņas bija gaidāmas Unlimited klasē, kurā piedalījās visiem zināmie šīs klases autobraucēji Māris Ozoliņš un Normunds Lācis, kā arī autobraucējs no Lietuvas – Aivaras Štikelis. Jau pirmajā sacensību dienā, kad dalībnieki veica kvalifikācijas braucienus, Māri Ozoliņu un Normundu Lāci pievīla tehnika, un kvalifikācijas braucieni šiem autobraucējiem beidzās.

Sestdienas rītā, 13. jūlijā, dalībnieki pulcējās dalībnieku parkā, kur katram bija jāveic obligātais alkotestera tests, ko izturēja visi autosportisti. Pēc dalībnieku sapulces ar grandiozu dalībnieku parādi un skatītāju aplausiem tika atklāts ‘’Bridgestone Adrenaline Dragrace Championship’’ 4. posms. Sacensībās uz starta kopumā stājās 38 dalībnieki, to skaitā 2 piloti no Lietuvas.

Kausa ieskaitē šajā posmā lieliski cīnijās arī daiļā dzimuma pārstāves: Ginta Pavasare, startējot Street klasē un iegūstot 3.vietu, un Ieva Šūmane, kura Street Modifide klasē ieguva godpilno 2.vietu. Savukārt pilots Rihards Eriņš piedalījās kausa ieskaites Street Modifide un čempionāta ieskaites Pro A klasē, kurās triumfēja un abās ieguva godpilno 1.vietu.

Kā jau tika gaidīts, vislielākā intriga norisinājās Unlimited klasē, jo pēc ilgstošiem nakts remontdarbiem gan Normunds Lācis, gan Māris Ozoliņš bija gatavi stāties uz starta. Īpašu konkurenci pašmāju dalībniekiem sastādīja autobraucējs no Lietuvas Aivaras Štikelis. Māris Ozoliņš stājās uz starta kopā ar Normundu Lāci, un negaidīti abiem vienāds rezultāts – pāragrs starts. Diemžēl Māris pāragro startu veica ātrāk, tādēļ cīnīties par uzvaru turpināja Normunds, atstājot Māri 3.vietā. Lietuvas autobraucējs Aivaras Štikelis izrādījās sīvs konkurents, un finālbraucienā Normundu Lāci pievīla tehnika, kas nodrošināja Lietuvas autobraucējam godpilno 1.vietu. „Diemžēl auto vajāja tehniskas ķibeles un startā auto noslāpa, līdz ar to nespēju cīnīties par 1.vietu. Bet prieks, ka,  neskatoties uz visām problēmām, spējām startēt un piedalīties. Paldies maniem draugiem, mehāniķiem par ieguldīto darbu un atbalstu! Nākošajā posmā centīšos labot savu personīgo rekordu, kas ir 9.2 sek. un ir fiksēts kā Latvijas rekords 402 m distancē,” komentē Normunds Lācis.

„Sacensības bija tiešām izdevušās, visus priecēja lieliskie laikapstākļi un kupls skaits dalībnieku, un skatītāju. Nākošgad noteikti turpināsim iesākto un vienu no posmiem organizēsim Liepājā – pilsētā, kurā piedzimst vējš. Īpašu paldies vēlos izteikt Uldim Hmieļevskim, „Rally Kurzeme” direktoram, par atbalstu pasākuma organizēšanā, ’’ stāsta „Evo Racing Team’’ vadītāja Jolanta Jermacāne.

Pēc apbalvošanas norisinājās tradicionālais „Rubbers” riepu kūpināšanas šovs, kurā uzvarētāju ar ovācijām noteica skatītāji. Arī pasākuma ģenerālsponsors  BRIDGESTONE bija parūpējies par pārsteiguma balvām skatītājiem. Dalībniekus priecēja balvu fonds no pasākuma lielā atbalstītāja -tirdzniecības un servisa centru tīkla STOKKER un smērvielu zīmola VALVOLINE, un ģenerālsponsora BRIDGESTONE, kā arī ar īpašām balvām lutināja TALLINK, sniedzot simpātijas balvas dragreisa dalībniekiem – ceļojumus uz Stokholmu. Par apbalvošanas kausiem parūpējās uzņēmums Vita Credit. Īpašu paldies organizatori izsaka pasākuma atbalstītājam Autoplius.lv un uzņēmuma SIGMEN vadībai.

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool