Nitišs: “Sākas “neredzamie” darbi, lai arī nākamgad varu startēt rallijkrosā”

13/11/2017 |

Foto: EKS Keiptaunā, Dienvidāfrikas Republikā svētdien noslēdzās pasaules rallijkrosa čempionāta (“World RX”) 2017. gada sezona, kuras noslēdzošajā posmā “Gumtree World RX of South Africa” tālāk par kvalifikāciju neizdevās tikt “EKS” vienības pilotam Reinim Nitišam. Sezonu sportists noslēdzis 14. vietā un atzīst, ka šogad neizdevās parādīt visu ātrumu, lai gan potenciāls bija daudz lielāks.

Jau pēc pirmās sacensību dienas Nitišs atradās vien 19. popzīcijā.

“Visi esam guvuši pirmos īstos iespaidus par jauno čempionāta trasi,” pēc pirmajām divām kvalifikācijas kārtām stāstīja latviešu autosportists. “Lai gan trase izdevusies interesanta un atvērta cīņām, mana pirmā sacensību diena Keiptaunā ne tuvu nebija ideāla. Pirmajā braucienā abi ar komandas biedru Tomasu Heikinenu zaudējām laiku iesaistoties savstarpējā kontaktcīņā, savukārt otrais brauciens nesa vēl sliktāku rezultātu – jau pirmajā aplī sabojāju priekšējo kreiso riepu un sagriezos, kamdēļ praktiski visus četrus apļus veicu “klibojot uz trīs riteņiem”.”

Nākamo divu kvalifikāciju laikā Nitišs spēja pacelties līdz 18. vietai, līdz ar to palika bez čempionāta ieskaites punktiem un iespējas cīņu turpināt pusfinālā.

“Sezonas pēdējā sacensības šķiet lieliski raksturoja visu sezonu kopumā, kurā gāja kā kalniem un pa lejām, rezultātam iepaliekot no patiesā ātruma potenciāla un ekspektācijām,” atzīst Nitišs. “Svētdienas pirmais brauciens izdevās bez liekām aizķeršanām, taču otrā brauciena sākumā, pirmā līkuma burzmā mans auto tika uzmests gaisā un pēc piezemēšanās tas sagriezās un noslāpa, kamdēļ zaudēju daudz laika un pēdējo iespēju kvalificēties pusfinālam.”

Nitišs atzinīgi novērtē atbalstītāju ieguldījumu un atklāj, ka jau šobrīd notiek darbs pie gatavošanās 2018. gada sezonai: “Liels paldies maniem atbalstītājiem un visiem partneriem par uzticēšanos, kas ļāva man startēt pasaules rallijkrosa čempionātā. Paldies ģimenei un maniem tuvākajiem draugiem, kuri allaž ir bijuši man blakus, un bez kuru iedrošinājuma sacensties uz pasaules skatuves nebūtu iespējams. Liels paldies faniem, gan pie TV ekrāniem, gan klātienē katrā no čempionāta posmiem. Starpsezona ir sākusies un ir laiks veltīt visu uzmanību “neredzamajam” darbam, lai nodrošinātu startus 2018. gada sezonā. Uz drīzu tikšanos…”

Šī bija Reiņa Nitiša ceturtā sezona pasaules rallijkrosa čempionātā, kuras izskaņā viņš ar izcīnītu 71 punktu ierindojas 14. vietā.

Informāciju sagatavoja:
Jānis Unbedahts,
RA EVENTS

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool