Nitišam Biķerniekos izšķirošā cīņa par čempiona titulu

13/09/2018 |

Foto: SET Promotion

Šajās brīvdienās CSDD Biķernieku Trasē noslēgsies piecus posmus garā 2018. gada FIA Eiropas rallijkrosa čempionāta Supercar klases sezona. Čempionāta izšķirošajās sacensībās Neste World RX of Latvia piedalīsies 29 dalībnieki, visi spēcīgākie piloti, kuri šosezon uzrādījuši ātrāko laiku kādā no kvalifikācijas kārtām – Reinis Nitišs, Antons Marklunds, Sirils Reimonds, Tomas Brintesons un Kristians Szabo. 15. un 16. septembrī notiekošo sacensību braucienus varēs skatīt LTV7 un LMT Straume.

“Beidzot sacensības Latvijā, kas arī sezonas noslēdzošais starts. Sagatavošanās darbu gan šoreiz ir vairāk kā ierasts pirms citiem posmiem, tamdēļ esmu priecīgs, ka no šodienas dzīvoju trasē un varēšu pildīt vien savus oficiālos pienākumus – tas ļaus vairāk koncentrēties sacensībām.

Rīgas trase man ir labi zināma – un čempionāta kontekstā tā izceļas ar augstu saķeres līmeni un barjerām trases malās – trases specifika ir tāda, ka iebraucot līkumā, tā turpinājums precīzi jāiztēlojas, jo barjeras neļauj līkumu redzēt pilnībā. Spēku samērs šo divu nedēļu laikā dramatiski nebūs mainījies, un zinu, ka varu šeit braukt ātri. Sacensībām ir galēji izšķiroša nozīme, un gan Marklunds, gan Reimonds darīs visu iespējamo, lai ietekmētu rezultātu un izsistu mani no ritma, bet esmu tam gatavs un lieku laiku provokācijām netērēju un arī netērēšu. Visas domas koncentrēju uz precīzu braukšanu un veiksmīgiem startiem.

Ļoti gaidu to brīdi, kad skatītājiem tiks atvērti trases vārti, un atkal varēšu satikt visus atbalstītājus – sajūtas startēt Latvijā, tūkstošiem liela fanu pulka priekšā ir neaprakstāmas. Pēc iespējas būšu Jums atvērts, bet sacensību dienās tas drīzāk būs pēc braucieniem, kad mani tiešie pienākumi būs izpildīti.

Šodien Vecrīgā notiks arī parādes brauciens – tas būs kas jauns, tāpēc īsti nezinu ko gaidīt, bet domāju, ka būs ļoti krāšņs pasākums. Aicinu visus atnākt un satikt ne vien mani, bet arī pasaules čempionāta dalībniekus – ne katru dienu mūs visus iespējams satikt burtiski rokas stiepiena attālumā! Turklāt, vēl ar sacīkšu auto. Tiekamies!” pirms starta CSDD Biķernieku Trasē atklāj Reinis Nitišs.

NESTE WORLD RX OF LATVIA PROVIZORISKAIS NORISES GRAFIKS:

SESTDIENA, 15. SEPTEMBRIS
09:00 Treniņbraucieni
11:45 Euro RX Supercar 1. kvalifikācija
14:30 Euro RX Supercar 2. kvalifikācija
SVĒTDIENA, 16. SEPTEMBRIS
08:45 Treniņbraucieni
09:45 Euro RX Supercar 3. kvalifikācija
Euro RX Supercar 4. kvalifikācija
13:40 Euro RX Supercar pusfināli
15:00 Euro RX Supercar fināls

*pēc Latvijas laika; norādītie laiki ir provizoriski un var mainīties.

2018. GADA FIA EIROPAS RALLIJKROSA ČEMPIONĀTA KOPVĒRTĒJUMS:

1. REINIS NITIŠS FORD FIESTA LATVIJA 106
2. CYRIL RAYMOND PEUGEOT 208 FRANCIJA 80
3. ANTON MARKLUND VOLKSWAGEN POLO ZVIEDRIJA 76
4. THOMAS BRYNTESSON FORD FIESTA NORVĒĢIJA 53
5. ULRIK LINNEMANN VOLKSWAGEN POLO DĀNIJA 51
6. JEAN-BAPTISTE DUBOURG RENAULT CLIO FRANCIJA 46
7. PETER HEDSTRÖM VOLKSWAGEN POLO ZVIEDRIJA 46
8. LUKAS WALFRIDSON RENAULT CLIO ZVIEDRIJA 40
9. RENÉ MÜNNICH SEAT IBIZA VĀCIJA 31
10. JERE KALLIOKOSKI RENAULT CLIO SOMIJA 31

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool