Mūsā smagi avarējušais Pūga startēs Smiltenes autokrosā

09/04/2018 |

Foto: Gatis Krastiņš

Trīs nedēļas atlikušas līdz Latvijas vasaras krosa sezonas sākumam. 29. aprīlī Smiltenē, Tepera trasē tiks aizvadīts sezonas pirmais folkreiss un autokross. Vēl ne visur nokusis sniegs, bet pirmie uzvārdi jau pieteikumu sarakstos. Uzkrītoši – uzrodas braucēji, kuri ziemā nestartēja.

Folkreisā pirmie septiņi pieteikumi. Pirmais, tikai pāris minūtes pēc pieteikšanās izsludināšanas, pieteicās LAF Folkreisa Ziemas kausa ieguvējs Māris Zālītis. Māris dodas vasaras sezonā, būdams viens no galvenajiem favorītiem Vasaras kausā. No ziemā startējušajiem sarakstos arī Viesturs Saukāns un Ivo Gabrāns. Līdz ar to šobrīd lielākā daļa – četri – no pieteiktajiem ir ziemas sezonu izlaiduši braucēji. Raimonds Āboliņš, Jānis Saulīte un Andris Andersons nav startējuši kopš pērnā gada vasaras pēdējiem posmiem. Savukārt Adrians Pūga cīņā dosies pēc vēl lielāka pārtraukuma: iepriekšējā sacīkste tika aizvadīta pērn jūnijā Brenguļos, otrajā posmā. Jaunais, taču autosportā pieredzējušais Adrians 2017. gada veica tikai divas sacīkstes – vasarā Brenguļos, ziemā – Mūsā, kur tika piedzīvota smaga avārija, taču arī uzvara Junioru kausa ieskaitē.

LAF Krosa komisijas kausa sestā posma (seriāls apvieno gan ziemas, gan vasaras sacensības) sarakstos šobrīd pirmie pieci braucēji. Trīs no tiem jau ziemā spēkus samērījušie Arno Upenieks, Juris Mesters un Andrejs Freimanis. Viņiem pretī plāno stāties Ģirts Ķilpe un Armands Pārupe, kuri šo posmu aizvadīs kā treniņu un tehnikas pārbaudi: Ģirtam šī būs pirmā sacīkste ar jauno BMW un krosā vispār, Armandam – pirmais autokross ar pilnpiedziņas Volvo pēc diviem rallijkrosa posmiem pērn.

Pieteikumu ziņā tas ir tikai sākums – atlikušajās nedēļās gan folkreisā, gan autokrosā gaidāms ievērojams papildinājums. Vairāki Latvijas autokrosa čempionāta dalībnieki jau mutiski apstiprinājuši plānus Smiltenes sacīksti izmantot kā treniņu pirms čempionāta starta Brenguļos.

Izmantotie resursi:
www.autocross.lv

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool