Lietuvieši būvē mašīnu dalībai pasaules rallijkrosa čempionātā

10/04/2018 |

Foto: ESmotorsport

Lietuvas rallijkrosa komanda “ESmotorsport” paziņojusi par plāniem jau pavisam drīz uzsākt dalību pasaules čempionāta posmos. Šobrīd tās paspārnē tiek būvēta jauna “Supercar” klases automašīna.

Līdz šim “ESmotorsport” vienība startēja Eiropas rallijkrosa čempionāta “Super1600” klasē, pie mašīnas stūres sēžot tās īpašniekam Ernestam Steponkum. Tagad viņš pavēstījis par daudz ambiciozākiem mērķiem.

Uz “Škoda Fabia” bāzes tiek veidota jauna sacīkšu mašīna, kuras radīšanā un attīstīšanā piedalās speciālisti no tādām darbnīcām kā “Viason Sport”, “Blue Engineering” un “Autotek”. Jau maijā ar to tiks uzsākti pirmie testi, savukārt vasarā Steponkus grib redzēt šo auto uz starta pasaules rallijkrosa čempionātā.

Viņš atklāj, ka pats ar šo mašīnu sacīkstēs nepiedalīsies: “Šobrīd veicam pārrunas ar dažiem labi zināmiem pilotiem, kas varētu ar to piedalīties pasaules čempionātā, tomēr šobrīd vēl nevaram atklāt konkrētus vārdus. Viss, ko varu pateikt, ka viņi šajā kategorijā vēl nav startējuši.”

Pēdējo reizi Eiropas čempionātā “ESmotorsport” startēja 2016. gadā, Steponkum labāko rezultātu, piekto vietu, sasniedzot Lidenhilas trasē. Sezonas kopvērtējumā viņš toreiz ierindojās 11. pozīcijā.

Izmantotie resursi:
www.fiaworldrallycross.com

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool