Lietuvas komanda “ESmotorsport” beidzot paziņo pilotu debijas sezonai

06/03/2019 |

Foto: ESmotorsport

Lietuvas komanda “ESmotorsport”, kas šosezon uzsāks dalību pasaules rallijkrosa čempionātā, paziņojusi, ka tās pilots pirmajā sezonā būs lietuvietis Roks Baciuška.

Baciuška ir pašreizējais Eiropas čempions rallijkrosā “Super1600” klasē, bet jau šogad viņš startēs visos desmit pasaules čempionāta posmos, startējot ar “Supercar” klases “Škoda Fabia” sacīkšu auto. Pirmais starts šosezon paredzēts 5. un 6. aprīlī jaunajā Abū Dabī trasē.

Komandas oficiālais nosaukums 2019. gada sezonā būs “ESmotorsport-Labas GAS”. Pagājušajā gadā Ernesta Staponkus izveidotā vienība testos veikusi vairāk nekā 1000 kilometrus un debijai esot sagatavojusies pienācīgi. Lai gan testus ar komandas mašīnu veica tādas labi zināmas autosporta zvaigznes kā Nāsirs El-Atija un Kevins Abrings, par sacīkšu pilotu tomēr nolīgts Baciuška.

“Savu mašīnu mēs attīstām, izmantojot dažādus sportistus un dažādām autosporta disciplīnām, ne tikai rallijkrosa,” skaidro Staponkus. “Beigās tomēr izlēmām, ka startēsim ar jaunu talantu no mūsu pašu valsts. Pēc pagājušajā gadā izcīnītā Eiropas čempiona titula, esam droši, ka viņš spēs cīnīties ar ātrākajiem braucējiem.”

Staponkus arī paziņojis, ka šobrīd notiek darbs pie tā, lai jau drīzumā komanda varētu startēt ar divām mašīnām. Otru pilotēšot pašreizējais testu braucējs Abrings, kurš iepriekš bijis “Hyundai” rūpnīcas rallija pilots.

Izmantotie resursi:
www.fiaworldrallycross.com

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool