Līdzjutējs uzsāk ziedojumu vākšanu rallijkrosa pilotam Bakerudam

09/04/2019 |

Foto: Facebook.com/bakkerudblue

Pēc avārijas, kas tika piedzīvota pasaules rallijkrosa čempionāta pirmajā posmā Abū Dabī, Andreasa Bakeruda mašīnai bija nepieciešams dārgs remonts. Norvēģim šosezon budžets ir ierobežots, tādēļ kāds viņa līdzjutējs vietnē “gofundme.com” uzsācis līdzekļu vākšanu, lai finansiāli palīdzētu sportistam.

Negadījums notika trešajā kvalifikācijā, kad Bakeruds kļūdījās ar veicamo apļu skaitu, domāja, ka tobrīd ir pēdējā aplī, lai gan patiesībā veica vien priekšpēdējo no tiem, lielā ātrumā traucās pretī finiša līnijai un sadūrās ar Timiju Hansenu, kurš tobrīd izbrauca no džokera. Avārijas brīdī spēkrati braukuši ar 170 km/h lielu ātrumu un trieciens bija pamatīgs. Tiesneši Bakerudam piesprieda diskvalifikāciju, bet komanda mašīnu salaboja un uz ceturto kvalifikāciju pilots atkal stājās uz starta. Pusfināli gan viņam gāja secen.

Šogad Bakeruds radis iespēju turpināt karjeru pasaules čempionātā ar “Audi S1 RX Quattro” automašīnu, ko sportists īrē no EKS komandas, bet oficiāli pārstāv jaunizveidoto “Monster Energy RX Cartel” vienību. Bojājumi, kas radās avārijā, tikuši novērtēti ar 52 tūkstošiem eiro.

“Kā es saprotu, Andreasam Bakerudam šogad ir ļoti strikts budžets, lai varētu aizvadīt pilnu pasaules čempionāta sezonu, līdz ar to šis viņam ir ļoti liels trieciens,” raksta iniciatīvas autors. “Šis notikums varētu atstāt lielu ietekmi uz viņa ierobežoto budžetu atlikušajā sezonas daļā.”

Līdzīgas kļūdas ar apļu skaita aprēķināšanu Abū Dabī posma nedēļas nogalē pieļāva vēl arī seši citi piloti, tostarp Jānis Baumanis, kas tiek skaidrots ar trases dizaina īpatnībām.

“Andreass Bakeruds ir viens no tiem pilotiem, kuriem ir lielākās cerības šogad uzvarēt pasaules čempionātā, tāpēc domāju, ka līdzjutējiem vajadzētu sniegt viņam palīdzīgu roku, lai piepildītu viņa lielāko mērķi,” turpina autors. “Tāpēc, lūdzu, ziedojiet, ja jums ir tāda iespēja. Andreasam pagātnē tik daudz neveicies, abas rūpnīcas komandas, kurās viņš startēja, aizgāja no pasaules čempionātā, atstājot viņu bez pilota vietas.”

Tiek paskaidrots, ka Bakeruds par “šauro” budžetu pasūdzējies savas dzimtās pilsētas Bergenas vietējam laikrakstam, bet uzsāktās kampaņas izveidotājs ir tikai viņa līdzjutējs, kurš braucēju personīgi nepazīst.

Pēc notikušā cīņu neturpināja otrs avārijā iesaistītais – Timijs Hansens, kurš pirms tam bija galvenais favorīts uz uzvaru posmā, jo rādīja ļoti atzīstamu sniegumu. Bakeruds negadījumā atzīst savu vainu.

“Cik gan ārprātīga bija pirmā nedēļas nogale pasaules čempionātā,” viņš saka. “Ceturtdien prezentējām komandu, piektdien stājāmies uz starta, bet sestdien es galīgi sadauzīju savu mašīnu, jo pats pieļāvu kļūdu.”

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool