Latvijas rallijkrosa kausa posmā Biržos uzvar Safonovs, Galviņš un Kapačs

Sestdien, 17. jūnijā Biržu autotrasē “Baroni”, netālu no Jēkabpils tika aizvadīts Latvijas rallijkrosa kausa izcīņas otrais posms, uz starta stājoties vairāk nekā 40 sportistiem.

Super 1600 finālā uzvaru guva Edijs Ošs (Peugeot 206), aiz sevis atstājot Reini Safonovu (Volkswagen Polo) un Jāni Spundiņu (Honda Civic), tomēr īsi mirkli pēc tam rezultātos tika veiktas korekcijas. Izrādījās, ka Ošs finālā nebija iebraucis džokera aplī, par ko saņēma 30 sekunžu sodu un atkrita uz piekto vietu. Uzvara līdz ar to pienācās Safonovam, otro vietu guva Spundiņš, bet trešo – Roberts Vītols (LADA Samara). Ceturto vietu finālā pēc rezultātu paziņošanas saņēma Eliss Dukaļskis (Opel Astra).

Touring 2000 klasē fināls tika apturēts piektajā aplī, kad vadībā atradās Kristaps Grunte (BMW 120RX). Vispirms kūleni bija uzmetis Jānis Ikers (Renault Clio), bet apli vēlāk tajā pašā vietā uz jumta palika Viktora Ellera (Honda RX Civic) auto – sportistiem nekas nekait, bet cīņa par uzvaru aizkavējās.

Tikai pēc tam, kad savas izšķirošās cīņas bija aizvadījuši LADA RX dalībnieki, trasē atgriezās Touring 2000 braucēji. Uzvaru īsajā finālā izcīnīja Raivis Galviņš (BMW 316), savukārt Grunte, kurš gandrīz jau bija uzvarējis pirms brauciena apturēšanas, finišēja otrais, pozīciju sasniedzot pēc neizteiksmīga brauciena sākuma. Mārim Druvam (BMW Compact RX) trešā vieta, bet Ikers prata atgriezties uz starta, gūstot ceturto vietu. Ellers pēc avārijas nestartēja.

LADA RX finālā negaidīti par līderi kļuva un uzvarēja Kristaps Kapačs (VAZ 2101), aiz sevis atstājot Ivaru Joeli (LADA 2105) un igauni Sigmaru Tamemēgi (VAZ 2105). Tobrīd ieņemdams otro pozīciju, priekšpēdējā aplī lēns palika Rainers Ragainis (LADA 2105), līdz ar to netiekot pie laba rezultāta. Ceturtais finālā finišēja igauņu braucējs Arno Kūss (VAZ 2105), bet izstājās viens no favorītiem, Valters Liepiņš (VAZ 2106RX).

Latvijas rallijkrosa kausa izcīņas trešais posms gaidāms 15. un 16.jūlijā Sporta kompleksā “333”, Ropažos.