Latvijas kartinga braucēji dodas uz sacīkstēm Austrijā

09/08/2018 |

Foto: kartfestival.at

Šis nedēļas nogalē, no 9.-12. augustam Austrijā, Speedworld trasē norisināsies ikgadējais Rotax Micro Mini Junior festivāls, jeb plašāk zināms kā Eiropas čempionāts braucējiem līdz 16 gadiem.  Šajās sacensībās startē tikai Micromax, Minimax un Junior klašu braucēji.

Tā kā šis ir atklātais čempionāts, tad startē sportisti arī no tālākām zemēm – no Kanādas, Apvienotajiem Arābu Emirātiem un arī Āzijas. Braucēju skaits solās būt tuvu pie simta un sacensības interesantākas un vienlīdzīgākas padarīs noteikumi, kuri paredz, ka Micromax un Minimax klašu braucējiem jāstartē ar īres motoriem, kurus braucēji izlozēs pirms galvenajām sacensībām.

Tās ir augsta līmeņa sacensības ar iespēju balvā izcīnīt biļeti uz Rotax Grand Finals sacensībām, kuras šogad norisināsies Brazīlijā. Latviju šajās sacensībās pārstāvēs 5 braucēji – Micromax klasē Aleksandrs Skjeltens, Minimax klasē spēcīgākie mūsu braucēji Mārtiņš Janovskis, Tomass Štolcermanis un Patriks Noels Ločmelis un Junior klasē startēs Mikus Jasevičš. Meteorologi sola gaisa temperatūru ap 36 grādiem pēc Celsija, kas noteikti padarīs sacensības sarežģītākas. Braucēji jau ir ieradušies trasē un pirmās trīs dienas aizvadīs treniņbraucienus.

Piektdien notiks oficiālie treniņbraucieni, Sestdien būs kvalifikācijas brauciens un 3 sacensību iebraucieni jeb tā saucamie “hīti” (no algļu vārda “heat”), pēc kuru rezultātiem sportisti tiks sarindoti startam pusfinālā, kurš tāpat kā lielais fināls, notiks sacensību pēdējā dienā svētdien. Sacensībām būs iespējams sekot līdzi arī internetā, mājaslapā www.kartfestival.at spiežot uz “results” vai “live”.

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool