LAF tiesneši veiksmīgi veikuši darbu Krievijas F1 posmā

05/10/2018 |

Foto: Formula1.com

Kā ziņots iepriekš, LAF tehniskais dienests Ģirta Auziņa vadībā jau vairākus gadus veiksmīgi sadarbojas ar F1 Soču posma organizatoriem. Šogad uz Sočiem devās tehniskā dienesta tiesneši Ģirts Auziņš, Jānis Zeķītis un Ģirts Leimans, bet pirmo reizi uz Sočiem devās arī mūsu trases tiesneši – Dairis Vīksne, Gunārs Ķeipāns un Pēteris Zorģis.

Darbs tika uzsākts trešdien, kad visu dienu notika tiesnešu semināri un apmācības. Ceturtdien, saskaņā ar sacensību grafiku, notika visu sacensību spēkratu tehniskā pārbaude, kad bija jānosaka to tehniskā un drošības aprīkojuma atbilstība.

Ģirts Auziņs tika norīkots strādāt komandā “McLaren”: “Katrā komandā ir 2 automašīnas un katrai komandai tiek norīkoti 2 tehniskie novērotāji, kas fiksē pilnīgi visu, kas tiek darīts sacensību laikā. Es biju šāds novērotājs “McLaren”, Ģirts Leimans – “RedBull”, bet Jānis Zeķītis – “Scuderia Toro Rosso”. Ja zinām, ka kopā ir 10 komandas un katrā pa 2 tehniskajiem novērotājiem, no kuriem 3 bija latvieši – domāju, ka ar to varam pamatoti lepoties.”

Pirmo gadu uz Sočiem devās ne tikai tehniskā dienesta pārstāvji, bet arī mūsu trases tiesneši. Arī viņi atzīst, ka lepojas ar sasniegto. Gunārs Ķeipāns, LAF šosejas komisijas tiesnešu vadītājs: “Mums tika uzticēts viens no vissvarīgākajiem darbiem – trases tiesnešu pienākumi.  Ja postenī avarē formula, tad pēc sacensību vadības, operatīvi tā ir jānovāc no trases un jāsakārto postenis, lai droši varētu turpināt sacensības. Šoreiz iztikām bez šādām situācijām, tomēr redzēt, kā ir īstenot savas prasmes, varējām redzot, kā mūsu kolēģi nākamajā postenī strādāja pēc situācijas Formula 2 sacensību laikā, kad viens no dalībniekiem saslīdēja trasē un avarēja, iebraucot sienā. Citu nopietnu starpgadījumu nebija un viss notika augstākajā līmenī.”

Piebildīsim, ka par godu sacensību piecgadei, organizatori bija sarūpējuši īpašus krekliņus, uz kuriem bija saraksts ar visām pilsētām, no kurām nāk tie cilvēki, kas šos gadus strādā vienotā komandā ar organizatoriem, pildot tiesnešu pienākumus un šajā sarakstā ir redzama arī Rīga.

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool