Šonedēļ autokross Vecpilī, drifts “333” trasē un minirallijs Gulbenē

27/05/2017 |

Foto: Vadim Morozov

Šajā nedēļas nogalē autosporta fanus priecēs pasākumi 3 Latvijas vietās – Latvijas čempionāta 2. posms autokrosā norisināsies Vecpils trasē, riepas kūpinās un par vietām uz goda pjedestāla cīnīsies Latvijas drifta kausa braucēji Street un ProAM klasēs Ropažu novada trasē “333” un leģendārais minirallijs “Gulbis” – kā ierasts – pulcēs braucējus un skatītājus Gulbenes novadā.

Pirmdien noslēgtais dalībnieku pieteikšanās termiņš šodienas, 27.maija Latvijas autokrosa čempionāta posmam Vecpilī noslēdzies ar 58 pieteikumiem. Klasēs visai pilni starta laukumi, 2000 Super klase arī šajā posmā tiks dalīta divās grupās.

Salīdzinot ar pirmo posmu Smiltenē vērojami nelieli dalībnieku zudumi atsevišķās klasēs, taču ir arī pāris klāt nākuši braucēji. Atšķirībā no laikiem, kad Vecpils bija Baltijas čempionāta posms, šajās sacīkstēs, kurās ir “tikai” Latvijas čempionāta ieskaite, startam gatavojas pat trīs lietuvieši.

Vecpils posma sastāvs viennozīmīgi ir pietiekami labs visās klasēs, lai sarūpētu neprognozējamas cīņas. Biļešu cena – 5 eur un vairāk par autokrosu: www.autocross.lv .

Minirallijs “Gulbis”, kura norise ieplānota šodien, 27.maijā – posms, kas ļoti iecienīts sportistu vidū. Pieredzējušie organizatori un LAF Standartauto komisija vienmēr parūpējas par to, lai trases un izvēlētie ceļu posmi, kas veicami braucējiem, būtu “ar odziņu” un jāpasvīst būtu ne tikai pilotiem, bet arī stūrmaņiem. Ppieteikumi saņemti no 58 ekipāžām, kas nozīmē, ka Gulbeni un apriņķa ceļus rībinās pietiekami liels skaits automašīnu. Visu par miniralliju “Gulbis” un citām LAF Standartauto komisijas disciplīnām, pasākumiem un aktivitātēm, meklējiet vietnē www.4rati.lv .

Arī Latvijas drifta sezona uzņem apgriezienus, jo 28. maijā Ropažu novadā risināsies Latvijas drifta kausa 2. posms. Street un ProAm klašu censoņi jau pirmajā posmā pierādīja, ka pat Biķernieku lielajā trasē ir spējīgi gādāt par atraktīvu šovu, tādējādi sagaidāms, ka  trasē „333” distances starp braucējiem būs mazākas, dūmi lielāki un cīņas sīvākas. It sevišķi ProAm ieskaitē dūmu mutuļi griezīsies aumaļām, jo šīs klases spēcīgāko automobiļu jaudas sasniedz un pat pārsniedz 400 zirgspēkus.

Sporta komplekss „333” ir patīkams ne vien braucējiem, bet arī skatītājiem, jo no trases malā esošajiem uzkalniņiem iespējams lieliski pārredzēt pilnīgi visu trasi. Organizatori, kā allaž, būs parūpējušies par siltiem ēdieniem un aukstiem dzērieniem, gādājot gan par braucēju, gan skatītāju labsajūtu.  Plašāk par driftu – www.driftlatvia.com .

Organizatoru publicēto informāciju apkopoja:
Kristīne Pavlovska

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool