Smiltenē aizvadīts Latvijas autokrosa čempionāta atklāšanas posms

Smiltenē, Tepera trasē nedēļas nogalē startēja Latvijas autokrosa čempionāts, saspringtās cīņās noskaidrojoties uzvarētājiem dažādās klasēs.

Lielo bagiju klasē B600 finālā pārliecinošu uzvaru izcīnīja Renārs Vinokurovs, kamēr daudz sīvāka bija konkurence cīņā par pārējām vietām uz pjedestāla. Gatis Geisters ilgi turējās otrajā vietā, kurā arī finišēja, bet trešais finišu šķērsoja Jānis Geisters.

Mini bagiju klasē uzvaru debijas reizē guva lietuvietis Daugirds Dungveckis, aiz kura finišā iebrauca Matass Zavarskis un Monta Henilāne. Vēlāk gan komisārs stingri brīdināja sportistu pārstāvjus par veiktajām manipulācijām ar noteikumiem – šim jautājumam būtu jāatrisinās līdz nākamajam Latvijas čempionāta posmam.

VAZ Klasika klasē sākotnēji pretī uzvarai devās Jānis Linde, tomēr tika piedzīvota izstāšanās tehniska defekta dēļ. Andris Krieviņš kļuva par līderi un uzvarēja, bet aiz viņa finišu šķērsoja Kalvis Tēts un Heinars Lehtsārs.

Fināla starts īpaši dramatisks izvērtās Open 2500 klasē, kur tikai Ints Jeršovs un Jānis Kozlovskis spēja izvairīties no masveida sadursmes. Kozlovskis vēlāk apdzina Jeršovu un guva uzvaru, atstājot konkurentu otrajā vietā. Pārējie cīņu turpināja krietnu gabalu tālāk, vispirms trešajā vietā brauca Gvido Saulītis, taču, kad šis sportists izstājās, pie pjedestāla trešā pakāpiena tika Jānis Dreimanis.

Klasē 1600 jau no paša sākuma vadībā aizbrauca un vēlāk uzvarēja lietuvietis Laurins Petraška. Tikpat stabili otro vietu guva Rihards Dainis, bet, izstājoties vairākiem konkurentiem, debijā pie trešās vietas tika Uldis Valters.

Tikmēr 2000 Super klasē pārliecinošu finālu aizvadīja Ritvards Kārkliņš, neatstājot cerības konkurentiem. Vairāki sportisti tika sodīti par neatļautu braukšanas manieri, kā rezultātā pēc tiesnešu lēmuma otrā vieta šajā klasē pienācās Jurim Zembergam, bet trešā – Mārtiņam Starkam.

Open 4500 klasē sacensības notika LAF kausa izcīņas ieskaitē. Finālā gan uz starta izgāja vien divi braucēji, Jānis Veģeris izstājās un par uzvarētāju tika atzīts Jānis Borševskis.

Baltijas kausa izcīņas klasē Buggy 1600 tikmēr uzvara Lietuvas sportistam Tomasam Zavarskim, otrā vieta Mārim Līcim, kamēr trešais finišēja Ervins Grencis.

Latvijas autokrosa čempionāts turpināsies ar otro posmu, kas gaidāms 27. maijā Vecpils autotrasē, Durbes novadā.

Smiltenes posma finālu rezultāti: 1600 | Open 2500 | VAZ Klasika | B600 | B1600 | Open 4500 | Mini bagiji | 2000 Super