Reinis Nitišs FIA pasaules rallijkrosa čempionātā debitē ar ceturto vietu pēc pirmās sacensību dienas

03/05/2014 |

Info: Jānis Unbedahts
Foto: Viesturs Kundziņš

FIA Eiropas rallijkrosa čempions Super1600 klasē Reinis Nitišs šodien ar lielisku sniegumu debitējis 2014. gada FIA pasaules rallijkrosa čempionāta pirmajā posmā Portugālē. Nitišs, kurš šogad startē SuperCar klasē, pirmajā priekšbraucienā uzrādīja devīto, bet otrajā – otro labāko laiku, kas kopvērtējumā deva 80 punktus, ļaujot ierindoties ceturtajā pozīcijā.

Diena sākās ar divu stundu gariem brīvajiem treniņbraucieniem, kuru laikā Reinis Nitišs veica 14 apļus. Komandas Olsbergs MSE pilots Nitišs treniņsesijas izskaņā uzrādīja trešo ātrāko apļa laiku, piekāpjoties vien pagājušā gada Eiropas rallijkrosa čempionam SuperCar klasē Timuram Timerzjanovam (Timur Timerzyanov) un WRC čempionam Peteram Solbergam (Peter Solberg). “No sākuma trase bija smilšaina un daudz slīdēja, braukšanu pa to varu noraksturot, kā visnotaļ “jautru”,” iesāk Reinis Nitišs. “SuperCar automašīna ir daudz jaudīgāka par Super1600 un tai nedaudz atšķiras trajektorijas, tāpēc ar komandu analizējām telemetrijas datus un pētījām katru līkumu, lai pēc iespējas vairāk uzlabotu sniegumu trasē.”

Pasaules RX čempionāta Portugāles posma pirmās dienas turpinājumā tika dots starts pirmajiem diviem (no kopumā četriem) priekšbraucieniem. Pirmajā no tiem Reinis Nitišs startēja no piektās pozīcijas, brauciena laikā spējot pakāpties par vienu pozīciju augstāk, tomēr, lai vēl vairāk uzlabotu rezultātu, 4 apļi bija par maz – braucienā izcīnīta ceturtā vieta, kas kopvērtējumā deva devīto vietu starp visiem braucējiem.

Otrajā priekšbraucienā Reinis startēja no ceturtās vietas un jau pirmā apļa laikā spēja apsteigt visus savus konkurentus. Šajā braucienā Reinis parādīja ļoti stabilu sniegumu un finišēja pārliecinošā pirmajā vietā, kas bija otrais ātrākais rezultāts starp visiem dalībniekiem.

Pēc pirmajiem diviem priekšbraucieniem devītā un otrā vieta kopsummā Reinim deva 80 punktus, kas viņu ierindoja ceturtajā vietā. Par 20 punktiem vairāk ir sacensību līderim Timerzjanovam, par vienu punktu vairāk ir komandas biedram Andreasam Bakerudam (Andreas Bakkerud). Tikmēr 2013. gada Global Rallycross Championship (nozīmīgākās rallijkrosa sacensības ASV) čempionam Tomasam Heikinenam (Toomas Heikkinen) ir tik pat punkti cik Reinim – 80.

“Pirmais priekšbrauciens izvērtās ne visai labs, jo mašīnai bija mazas tehniskas problēmas, un es nevarēju parādīt savu labāko sniegumu,” par pirmo sacensību dienu izsakās Reinis Nitišs. “Tomēr starplaikā starp abiem priekšbraucieniem izdevās visas problēmas novērst, un mašīna darbojās perfekti. Tas ļāva man darīt savu darbu, strādāt uz labu rezultātu, kas arī izdevās.”

Pirmās sacensību dienas izskaņā abi Olsbergs MSE piloti ierindojušies SuperCar klases kopvērtējuma vadošajās pozīcijās. “Viss nav perfekti, tomēr šis ir ļoti labs sākums. Šodien vēl daudz kas darāms, lai sagatavotos rītdienas izšķirošajiem startiem, tomēr ar šobrīd sasniegto esmu ļoti apmierināts,” Olsbergs MSE komandas vadītājs Jusis Pinomaks (Jussi Pinomaki).

Sacensības turpināsies rīt, kad braucējiem būs jāveic vēl divi priekšbraucieni, pēc kuriem ātrākie 12 startēs finālbraucienos. “Šobrīd koncentrējos rītdienai, kad arī tiks izšķirts rezultāts, kādu būšu sasniedzis Portugālē. Darīšu visu, lai izdotos labs starts, kā arī centīšos brauktu “tīri” un izvairīties no kļūdām,” savus rītdienas uzdevumus atklāj Nitišs.

Pasaules RX pirmā posma Portugālē norises kārtība:
Svētdiena, 4.maijs
11:00 Iesildīšanās braucieni
12:30 Visu klašu 3. un 4. priekšbrauciens
16:00 Visu klašu pusfinālbraucieni un finālbraucieni
18:00 Apbalvošanas ceremonija

Atgādināsim, ka visus jaunumus par Reiņa Nitiša startiem varēsiet uzzināt arī sociālajos tīklos Twitter @ReinisNitissRX un Facebook /ReinisNitissOfficial.

Svētdien, 4. maijā Pasaules RX pirmā posma finālbraucienus varēs vērot arī TV ekrānā. Tiešraidē no plkst. 16:00 tos translēs kanāls Viasat Motor, savukārt tās pašas dienas vakarā plkst. 20:00 sacensības ar komentāriem latviešu valodā varēs vērot arī kanālā Viasat Sport Baltic.

 

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool