Pilskalnos aizvadīts Latvijas autokrosa čempionāta ceturtais posms

10/07/2017 |

Foto: Gatis Krastiņš

Svētdien Pilskalnu autotrasē, netālu no Jēkabpils norisinājās Latvijas autokrosa čempionāta ceturtais posms, kā arī Baltijas autokrosa kausa izcīņas trešā posma sacensības. Latvijas čempionātā par uzvarētājiem finālbraucienos kļuva Rūdolfs Bogens (2000 Super), Andris Krieviņš (VAZ Klasika), Jānis Kozlovskis (Open 2500), Rihards Dainis (1600), Gatis Geisters (B600) un Matass Zavarskis (Mini bagiji), kamēr Baltijas kausā uzvaru izcīnīja Ivo Sults (Buggy 1600).

2000 Super klasē fināla startā uzvarēja Edijs Ošs, soļojot pretī uzvarai, taču pusotru apli pirms finiša viņa mašīna izdvesa tvaiku mākoni un sportists bija spiests izstāties. Vadību tobrīd pārņēma Rūdolfs Bogens, pārliecinoši uzvarot. Otrajā vietā šajā posmā Edijs Varnas, trešais – Juris Zembergs. Ritvars Kārkliņš izstājas brauciena vidū, tobrīd būdams ceturtajā vietā.

VAZ Klasika finālbrauciens izvērtās saspringts, taču bez lielām pozīciju maiņām. Finišā pirmais iebrauca Andris Krieviņš, bet viņam sekoja Jānis Linde un Edgars Elsts. Kopvērtējuma līderis Kalvis Tēts šoreiz tikai ceturtais.

Open 2500 klasē jau brauciena sākumā izstājās Ints Jeršovs. Startā uzvarēja Jānis Dreimanis, taču otrajā aplī kļūdījās, ko izmantoja Jānis Kozlovskis, pārņemot vadību un izcīnot uzvaru. Dreimanis finišu sasniedza otrais, Gvido Saulītis – trešais.

1600 klasē Kaspars Silenieks ilgstoši presingoja Rihardu Daini cīņā par uzvaru, līdz tramplīnā kļūdījās un palaida priekšā Andi Ūtēnu. Silenieks drīz noķēra Ūtēnu un sāka uzbrukumus, bet konkurents pozīciju sāka izteikti segt. Tas noslēdzās ar abu braucēju kontaktu, kā rezultātā Ūtēna mašīna dramatiski ietriecās valnī. Braucienu viņam izdevās turpināt, bet Silenieks izstājās. To izmantoja Andis Kļava, gūstot otro vietu un piekāpjoties tikai uzvarētājam Dainim, kamēr Ūtēns finišēja trešais.

B600 finālsacīkstēs Jānis Baumanis startā palaida garām brāļus Gati un Jāni Geisterus. Mēģinot ķert priekšā braucošo, Jānis pieļāva sīkas kļūdas, līdz ar to ķeršana nevainagojas panākumiem. Gatim uzvara un palielināts pārsvars kopvērtējuma līderpozīcijā, bet Jānim otrā vieta, kas ir labs rezultāts pēc neveiksmīgas sezonas pirmās puses. Trešais finišēja Baumanis.

Mini bagiju klasē pārliecinoši uzvarēja Matass Zavarskis, Daugirds Dungveckis finišu sasniedza otrais, lai gan Markuss Ūtēns pamatīgi uzbruka lietuvieša pozīcijām. Pēdējā brīdī gan Linards Jasons atrada ceļu garām arī Ūtēnam, gūstot trešo vietu.

Finālu rezultāti: 2000 Super | VAZ Klasika | Open 2500 | 1600 | B600 | Mini bagiji

Baltijas autokrosa kausa trešajā posmā Buggy 1600 klasē finālā dominēja Ivo Sults un Tomass Zavarskis, līdz neveiksmīgā vietā apstājies Mortena Perševica bagijs lika apturēt braucienu un atsākt to no jauna. Sults atkal izvirzās vadībā, bet pēkšņi lēns palika Zavarskis, praktiski izstājoties. Tikmēr Sults kādā no epizodēm sagriezās, gandrīz zaudējot līderpozīciju Līcim. Sults tomēr stabilizēja braucienu un uzvarēja. Tikmēr Aleksandrs Ņikitins ietriecās Justa Grenča bagija aizmugurē, kā rezultātā abi izstājās, zaudējot trešo un ceturto vietu. Trešajā vietā nonāca šķietami bezcerīgu sacīksti aizvadījušais Janars Kadaks. Pēdējā aplī Līča bagijs sāka kūpēt, sportists bija spiests samazināt tempu, bet Kadaks finiša taisnē veica pēdējo uzbrukumu cīņā par otro vietu – tas izdevās, Līcis tika pārspēts par pāris sekundes desmitdaļām.

Fināla rezultāti: Buggy 1600

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool