Noskaidroti Latvijas autokrosa čempionāta trešā posma uzvarētāji

Nedēļas nogalē Brenguļu autotrasē norisinājās Latvijas autokrosa čempionāta trešais posms, kurā uzvaras izcīnīja Ritvars Kārkliņš (2000 Super), Rihards Dainis (1600), Ints Jeršovs (Open 2500), Nils Bernāns (Open 4500), Jānis Linde (VAZ Klasika), Renārs Vinokurovs (B600) un Daugirds Dungveckis (Mini bagiji).

2000 Super finālā vadībā nonāca Ritvars Kārkliņš un Edijs Ošs, un šādā secībā abi arī finišēja. Tālākais brauciens pārējiem izvērtās par “kautiņu” septiņu apļu garumā. Rūdolfs Bogens, kurš startā pirmajā līkumā tika izstumts ārmalā, tika garām Jurim Smilgam cīņā par trešo vietu.

1600 klases finālā startā uzvarēja Andis Kļava, pat izveidojot atrāvienu, taču Rihards Dainis “atkopa” savu sniegumu, noķēra līderi un, trīs apļus vienādi mēģinot meistaru piemānīt, atrada iekšmalu S-veida izejā, nonākot līderpozīcijā. Par trešo vietu spēkojās Jānis Lideris un Kaspars Silenieks. Cīņa izvērtās skarba, bet trešo vietu izcīnīja Lideris.

Open 2500 klases finālā brauciens vienkāršs – startā pozīcijas sadalīja Ints Jeršovs, Jānis Dreimanis un Lauris Unāms, šādā secībā arī finišējot.

Open 4500 klasē brauciens tika apturēts, jo tā brīža līderis Armands Plūme zaudēja vadāmību, trāpīja atpakaļnākošās taisnes valnī un apmeta iespaidīgu kūleni. Atkārtotajā startā Jānis Veģeris ar tehnikas problēmām ilgstoši pretojās Nilam Bernānam. Aizraujošais duelis turpinājās līdz brīdim, kad Veģeris bija spiests izstāties degošas motortelpas dēļ. Bernānam uzvara, taču arī ne bez kurioziem – mašīnai pēc finiša nolūza priekšējais ritenis.

VAZ Klasika finālā Jānis Linde atvairīja Andra Krieviņa uzbrukumus un sasniedza pirmo uzvaru. Kalvis Tēts trešais. Lielisku ceturto vietu guva Jānis Balodis, kurš aizvadīja tikai otrās sacīkstes Latvijas čempionātā.

B600 finālā pārliecinoši vadībā izvirzījās Renārs Vinokurovs, bet īsi pēc tam izejā no ovāla pēc starta Jānis Baumanis trāpīja līdera mašīnas sānos, salaužot sava auto piekari. Finišā Vinokurovam uzvara, otrajā vietā Gatis Geisters, trešais – Edgars Zīverts.

Mini bagiju fināls bija mierīgs līdz priekšpēdējam aplim. Vadībā atradās Matass Zavarskis, līdz līderi par apli noķēra Henriju Mūrnieku. Zavarskis aiz viņa iesprūda un bagijs apklusa. Garām aizbrauca Daugirds Dungveckis, gūstot uzvaru. No pēdējās pozīcijas otro vietu izcīnīja Skaiste Prašukaite, bet sīvā cīņā trešo vietu guva Linards Jasons.

Finālu rezultāti: 1600 | 2000 Super | Open 2500 | VAZ Klasika | B600 | Mini | Open 4500

Latvijas autokrosa čempionāta ceturtais posms gaidāms 9. jūlijā Pilskalnu autotrasē.