Jānis Baumanis nākošgad cer kļūt par čempionu

02/10/2014 |

Pēc izcīnītās trešās vietas Eiropas rallijkrosa čempionātā, Latvijas pārstāvis Jānis Baumanis nākamajai sezonai uzstādījis mērķi kļūt par čempionu.

Jau vēstīts, ka svētdien Frančakortas trasē, Itālijā Baumanis izcīnīja otro vietu “Super 1600” klases pēdējā posmā, nodrošinot trešo vietu sezonas kopvērtējumā. Šajās sacensībās viņam bija jāaizvada sasprinta cīņa, jo dānis Ulriks Linnemans pirms tam atradās tikai 2 punktu atstatumā. Tomēr Linnemanam, atšķirībā no Baumaņa, neizdevās iekļūt finālā, līdz ar to latvietis “bronzu” varēja sākt svinēt vēl pirms nedēļas nogales galvenās sacīkstes.

“Tas, ka medaļa kabatā, ļāva izbaudīt finālbraucienu, jo nekas vairs nevarēja atņemt trešo vietu čempionātā,” Baumani citē portāls DELFI. “To es arī darīju! Pirmajai sezonai Eiropas čempionātā šis, domāju, ir labs sasniegums!”

Finālā Baumanis guva otro vietu, piekāpjoties tikai krievu braucējam Ņikitam Misjuļam.

Itālijas posma fināla rezultāti:

1. Nikita MISYULYA
2. Jānis BAUMANIS
3. Krisztian SZABO
4. Ondrej SMETANA
5. Sergej ZAGUMENNOV
6. Davide MEDICI

“Finālā man izdevās ļoti labs starts un izrāvos gandrīz jau otrajā vietā, bet ungārs Križtians Žabo nedaudz uzsita pa manu mašīnu, pacēlos uz diviem riteņiem, tas viss notika ļoti, ļoti ātri,” skaidro Baumanis. “Pēc pirmā pagrieziena jau biju pēdējā vietā, bet turpināju “spiest”, cik varēju, jo zināju – man nav, ko zaudēt! Tas bija pēdējais brauciens šogad Eiropā, tad nu mašīnu netaupīju. Kāpos augstāk, pa vietai, pa vietai. Vienu brīdi jau šķita, ka augstāk par ceturto piekto vietu nebūšu, bet finišā otrā vieta. Ļoti priecājos, ka sanāca sezonu noslēgt šādi. Nedaudz žēl, ka svētdien pieļāvu tik daudz kļūdu, salīdzinot ar sestdienu, kas bija tik laba.

Baumanis neslēpj prieku par gūto trešo vietu čempionātā, tomēr neslēpj, ka nākošgad viņa mērķis ir kļūt par čempionu.

“Pēdējā posmā otrais, čempionātā trešais, un nākamgad ejam uz lielāko mērķi,” nobeigumā saka sportists.

Tas gan nenozīmē, ka Baumanim starptautiskā sezona beigusies – viņš gatavojas startēt nākamajā pasaules čempionāta posmā, kas notiks Turcijā, pirmo reizi pārstāvot pilnpiedziņas klasi “RX Lites”.

Eiropas čempionāta kopvērtējums “Super 1600” klasē:

1. Sergej ZAGUMENNOV, 203
2. Nikita MISYULYA, 185
3. Jānis BAUMANIS, 170
4. Ulrik LINNEMANN, 157
5. Ondrej SMETANA, 129
6. Timur SHIGABUTDINOV, 107
7. Janno LIGUR, 85
8. Andreas STEFFEN, 80
9. Denis SALIKOV, 65
10. Ernestas STAPONKUS, 64

Info: delfi.lv / rallycrossrx.com
Foto: facebook.com/janisbaumanisrx

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool